A A+ A++

Żołnierz, który zmarł w listopadzie podczas pełnienia służby w pobliżu granicy polsko-białoruskiej, miał w organizmie 3,61 prom alkoholu. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się, w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną.

Zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek poinformował, że sekcja zwłok wykluczyła zgon z powodu urazu mechanicznego, a oględziny zewnętrzne i wewnętrzne nie wykazały obrażeń. Jak przekazał przedstawiciel prokuratury, przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną osoby będącej w stanie upojenia alkoholowego. Dodał również, że w organizmie żołnierza stwierdzono 3,61 prom. alkoholu.

Przemysław Lipczyński rzecznik 18. Dywizji zmechanizowanej w Siedlcach, pod którą podlegał zmarły żołnierz, powiedział, że ze względu na dobro śledztwa nie może udzielić informacji dotyczących trwającego postępowania. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

40-letni żołnierz z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zmarł w nocy z 6 na 7 listopada, na terenie wojskowego kampusu w Kopytowie w województwie lubelskim, gdzie pełnił służbę w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. Dywizja informowała wówczas, że do zdarzenia doszło w trakcie odpoczynku żołnierza. Zmarły żołnierz nie wykonywał zadań bezpośrednio związanych z ochroną polskiej granicy. Pełnił służbę jako logistyk.

„W niedzielę 7 listopada br. w godzinach porannych żołnierze wykonujący zadania logistyczne w obszarze przygranicznym (poza strefą stanu wyjątkowego) po przebudzeniu stwierdzili, że jeden z nich nie daje oznak życia. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich” – informowała 18. Dywizja Zmechanizowana na Twitterze.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWody Polskie czyszczą koryto Drwiny. To pomoc dla Bieżanowa
Następny artykułNowy ŚWIĄTECZNY numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (22 grudnia)