A A+ A++

Poznaliśmy nowych prorektorów i dziekanów Politechniki Świętokrzyskiej.

Dziś propozycje rektora – profesora Zbigniewa Koruby, zaakceptował senat uczelni. Sam rektor nie ukrywa, że chce aby prorektorzy i dziekani wspierali go w realizacji programu, który ogłosił w trakcie wyborów, ale jednocześnie, żeby byli jak najbardziej samodzielni.

– Będę chciał podzielić zakresy obowiązków, żeby czuli swobodę, wykazywali inicjatywę. I żeby nie oglądając się na rektora realizowali to co mamy już nakreślone przez mój program wyborczy – tłumaczy profesor Zbigniew Koruba.

Prorektorem do spraw studenckich i dydaktyki na kolejną kadencję pozostanie profesor Artur Maciąg. Pozostała trójka prorektorów będzie po raz pierwszy pełniła te funkcje. Za sprawy ogólne odpowiedzialna będzie profesor Izabela Krzysztofik, a za badania i współpracę z podmiotami zewnętrznymi – profesor Marek Iwański. Z kolei profesor Włodzimierz Makieła został prorektorem do spraw nauki i rozwoju. Jak podkreśla, priorytetem dla niego będzie przygotowanie Politechniki Świętokrzyskiej do ewaluacji szkół wyższych, która będzie miała miejsce w 2021 roku. Od jej wyniku zależy los kieleckiej uczelni.

– By pozostać politechniką trzeba mieć dwie dyscypliny w naukach inżynieryjno-technicznych z kategorią przynajmniej B+. My będziemy mieli oceniane cztery dyscypliny, więc 50 procent to jest minimum, które musimy osiągnąć – tłumaczy profesor Włodzimierz Makieła.

Jak dodaje, ewaluacja oceniać będzie nie tylko jakość badań naukowych, ale też projekty i współpracę z przemysłem, a także społeczne oddziaływanie Politechniki Świętokrzyskiej na region.

Jak mówi profesor Zbigniew Koruba, politechnika będzie chciała w październiku 2021 roku uruchomić nowe kierunki studiów, w tym przynajmniej jeden międzyuczelniany, prowadzony wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Ma być to inżynieria medyczna.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiesolidność jednej osoby nie może powodować odcięcia wody pozostałym współwłaścicielom budynku
Następny artykułDrobiowe kule w sosie z jajkami