Co najmniej dziewięcioro dzieci jest wśród 27 ofiar nagłej powodzi w Teksasie. Odnaleziono ciała dwóch dziewczynek. Na zalanym przez powódź obozie Camp Mystic byli Polacy.
Wśród ofiar powodzi są dzieci, które były na chrześcijańskim obozie dla dziewcząt Camp Mystic w Hunt w hrabstwie Kerr w Teksasie.
Nocą z piątku na sobotę szeryf hrabstwa Kerr Larry Leitha powiadomił, że zaginionych jest od 23 do 25 obozowiczów. W sobotę telewizja Fox News powiadomiła o znalezieniu ciał dwóch dziewczynek.
Obóz znajdował się w pobliżu rzeki Guadalupe, która w piątek gwałtownie wystąpiła z brzegów z powodu silnych opadów deszczu. Na Camp Mystic było ok. 750 osób, część z nich ewakuowano helikopterami.
W powodzi zginęło już co najmniej 27 osób, w tym dziewięcioro dzieci.
Na zalanym przez powódź obozie Camp Mystic było 24 uczestników wymiany kulturowej Camp America z Polski. Wszyscy są cali i zdrowi – poinformował PAP w sobotę przedstawiciel programu Camp America.
“Potwierdzamy, że na Camp Mystic w Teksasie przebywali polscy uczestnicy programu Camp America i że wszyscy są cali i zdrowi. Jesteśmy w stałym kontakcie z nimi, a nasi przedstawiciele są na miejscu” – przekazało Biuro Obsługi Camp America.
Donald Trump powiadomił, że w związku z tragiczną w skutkach powodzią na miejsce wkrótce uda się minister bezpieczeństwa krajowego Kristi Noem.
“Razem z Melanią modlimy się za wszystkie rodziny dotknięte tą straszną tragedią. Nasi odważni ratownicy są na miejscu i robią to, co potrafią najlepiej. Boże, błogosław rodzinom i Boże, błogosław Teksasowi” – napisał Trump w serwisie Truth Social.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS