Artyści pochodzący z Zamościa wystąpią wspólnie na scenie w Rynku Wielkim. Wyjątkowy spektakl “Znaki szczególne” przygotowano z okazji jubileuszu 50-lecia Zamojskiego Lata Teatralnego. Widowisko będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę.
“Znaki szczególne” to spektakl inspirowany twórczością Piotra Szewca. Jest hołdem dla miasta – jego miejsc, cieni, milczenia i pamięci.
“To poetycka podróż przez nieoczywiste warstwy czasu, w której rzeczy codzienne – ulice, przedmioty – stają się kluczami do opowieści głęboko zakorzenionej w Zamościu. Przedstawienie łączy teatr słowa z obrazem, muzyką i ruchem. Na scenie spotykają się zamojscy aktorzy, muzycy i twórcy teatralni, by wspólnie odsłonić fragmenty świata, który nie zniknął – lecz skrył się w spojrzeniach przechodniów, stukocie butów, rytmie oddechu i dźwiękach instrumentów.” – czytamy w opisie wydarzenia.
“Znaki szczególne” to spektakl o obecności nieobecnych, o rzeczach, które trwają mimo upływu lat i o nas, patrzących na nie dziś. To spotkanie z miastem jako świadkiem historii – tym, które przetrwało w pamięci zbiorowej – ale i z jego intymnym, osobistym wymiarem: miejscem, gdzie zbiegają się ślady indywidualnych losów tych, którzy postanawiają do niego powrócić.
Spektakl wyreżyserował Bartłomiej Ostapczuk. Na scenie zobaczymy Sambora Dudzińskiego, Annę Kukułowicz, Kacpera Jana Lechowicza, Małgorzatę Lipczyńską, Ireneusza Maciejewskiego, Hannę Piaseczną, Natalię Rzeźniak-Pospieszalską, Beatę Ścibakównę, Mateusza Tymurę.
Spektakl rozpocznie się o godzinie 21:30, na scenie w Rynku Wielkim. Wstęp jest wolny.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS