A A+ A++

Budowa nowego odcinka ul. Akacjowej łączącego się z ul. Kusocińskiego ułatwiła mieszkańcom pobliskich bloków dojazd i wyjazd z osiedla Brzeziny II. W ramach inwestycji powstał również chodnik, który, niestety, stał się kością niezgody pomiędzy pieszymi a zmotoryzowanymi. Wielu kierowców parkuje na nim samochody, co z kolei powoduje, że piesi muszą schodzić na jezdnię.

Na problem zwrócili uwagę mieszkańcy osiedla. O pomoc w jego w rozwiązaniu poprosili radnego Marcina Magiera: – Świdniczanie codziennie chodzą tędy do pobliskiego marketu. Doskonale znam jednak problem deficytu miejsc postojowych na osiedlu Brzeziny II i rozumiem, że kierowcy wykorzystują każdy fragment przestrzeni, aby zostawić swoje pojazdy na noc. W naszym mieście wiele osiedli projektowanych było w czasach, gdy samochód stanowił dobro luksusowe. Dziś auto w rodzinie to już niemal standard. Niestety rozwiązania architektoniczne nie zawsze pozwalają na komfort parkowania w okolicy miejsca zamieszkania.

Sposobem na rozwiązanie konfliktu miałoby być postawienie znaku „zakaz zatrzymywania się”, przy nowo powstałym odcinku chodnika. Druga część planu zakłada budowę miejsc parkingowych na przyległym terenie, dzięki czemu świdniczanie przestaliby zastawiać drogę pieszym.

– Jest to kompromis, który pozwoli rozwiązać zarówno sprawy pieszych, jak i wyjść naprzeciw potrzebom kierowców – tłumaczy M. Magier.

Urząd Miasta zgodził się na ustawienie znaku przy nowo powstałym chodniku, po opracowaniu zmiany stałej organizacji ruchu. Nie ma jednak możliwości budowy w tym obszarze dodatkowych miejsc postojowych.

– Niestety wskazany teren nie jest własnością gminy, tylko osób prywatnych. Nie możemy więc wykonać na nim parkingu – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Świdnicki radny myśli już nad inną lokalizacją miejsc dla samochodów.

– W tym rejonie planowana jest budowa parku miejskiego. Będę wnioskował, aby na jego terenie ulokować także parking. Na pewno posłużyłby zarówno mieszkańcom osiedla, jak i osobom wypoczywającym na świeżym powietrzu – dodaje Marcin Magier.
AF

Artykuł przeczytano 558 razy

Last modified: 31 maja, 2020

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMartwe ptaki na polu w tym orzeł bielik. Niewykluczone, że zostały otrute
Następny artykułTanio, coraz taniej. Ceny gazu szukają dna