A A+ A++

Zmiany w organizacji wesel. Jak przepisy wpływają na przebieg imprez?

Od 6 czerwca można organizować przyjęcia do 150 osób. Nie każdy z zaproszonych gości chce jednak uczestniczyć w imprezie, usprawiedliwiając się obawą zakażenia.

Po zniesieniu obostrzeń podczas wesela można się bawić niemalże tak, jak przed wybuchem pandemii. Trzeba jednak spełnić kilka warunków: liczba osób jest ograniczona do 150, obowiązuje konieczność odpowiedniego usadzenia gości na sali, zapewnienia środków do dezynfekcji i odpowiedniego serwisu kelnerskiego. W praktyce goście weselni nie muszą również zakrywać ust ani nosa.

Koronawirus na weselach. “Miałem dwa zgony, może już starczy?”

Koronawirus w wielu przypadkach wpłynął na decyzje narzeczonych. Jeśli nie mogą oni zorganizować wesela, jakie sobie wymarzyli, w ogóle rezygnują ze ślubu i nadal żyją w związkach nieformalnych.

Z danych GUS na temat liczby małżeństw zawartych od stycznia do czerwca 2020 roku wynika, że Polacy coraz rzadziej decydują się na ślub. W kwietniu i maju liczba zawieranych małżeństw była ponad 70 proc. niższa niż rok temu.

Zmiany w organizacji wesel. Jak przepisy wpływają na przebieg imprez?

Jan Bondar z GIS tłumaczy, że tego typu imprezy sprzyjają rozwojowi wirusa i kolejnym zakażeniom. – Początek wesel zwykle jest zgodny z wytycznymi, odległości, wszystko jest ok. Natomiast wraz z rozwojem wesela dystans ulega skróceniu. Pijemy zdrowie państwa młodych, a później wszyscy trafiają albo do szpitala, albo do izolacji – dodaje Bondar.

Przedstawiciel GIS radzi jednocześnie, by w miarę możliwości przenosić tego typu imprezy na świeże powietrze oraz by starsze osoby ograniczyły swój udział w uroczystości, ewentualnie znacznie ją skróciły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułRamoneska – 5 kobiecych stylizacji na każdą okazję
Następny artykułTVP pod lupą NIK. Czy telewizja publiczna prawidłowo zarządza majątkiem?