A A+ A++

Utworzony: wtorek, 05 lipca 2016 10:12

Zmiany w prawie jakie planuje brytyjski rząd znacznie ułatwią życie rodzicom posiadającym małe dzieci, którzy ponownie chcą być aktywni zawodowo. Również najmłodszych będzie przygotowywać się do sprawnego wejścia w dorosłe życie i na brytyjski rynek pracy.

r e k l a m a




Zobacz także:

30 godzin darmowej opieki przedszkolnej
Jak podaje Telegraph, już na początku 2017 roku rodzice będą mieli prawo skorzystać z programu, który oferuje im do 30 godzin darmowej opieki przedszkolnej w tygodniu. Dotychczas obowiązywało jednie 15 godzin tygodniowo. Podwojenie liczby godzin daje możliwość rodzicom na podjęcie pracy etatowej.

Pomoc w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka
30 godzin darmowej opieki przedszkolnej ma przyczynić się do tego, że rodzice szybko i sprawnie wrócą do pracy. Kiedy dziecko skończy roczek rodzic dostanie wezwanie do Jobcentre na rozmowę o rozwijaniu swojej kariery. Rok później ma rozpocząć przygotowania do podjęcia pracy, a do dwóch lat po tym – poszukiwanie pracy. Jest to sposób dla rządu, by upewnić się, że większość rodziców będzie pracować i dzięki temu zrezygnują po pewnym czasie z benefitów.

Jobcentre w szkole
Mirror podaje, że do marca 2017 roku, we wszystkich brytyjskich szkołach mają pojawić się punkty Jobcentre Junior, które przygotują dzieci i młodzież do pracy. Osoby, które będą pracować w takich punktach, mają przejąć po części obowiązki psychologa szkolnego. Dla dzieci w wieku 12-18 lat przewidziane są rozmowy, które wstępnie wprowadzą ich w świat pracy.

Młodzież w wieku 18-21 lat już nie będzie mogła zgłosić się po zasiłek od razu po zakończeniu edukacji. Najpierw takie osoby przejdą półroczną „aktywizację zawodową”. Następnie będą musiały zgłosić się do wolontariatu, na staż lub naukę zawodu. Wszystko będzie odbywać się pod czujnym okiem urzędników. Zdaniem polityków osoby w wieku 20 lat powinny się rozwijać, a nie żyć z zasiłków. Działania rządu mają na celu sprawić, żeby młodzież jak najszybciej stała się aktywna zawodowo i żeby usamodzielniła się na rynku pracy.

Kasia Okarmus / POLEMI.co.uk
Fot.: KonstantinChristian / Shutterstock

Linki sponsorowane



Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!


Warto przeczytać…

Grafika

Grafika

Grafika

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Żywot Briana” – najbardziej kontrowersyjne dzieło żartownisiów z Monty Pythona
Następny artykułO czym myślą faceci będąc na plaży