A A+ A++

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Największym zaskoczeniem jest zmiana terminu ferii. “Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań” – czytamy na stronie ministerstwa.

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, jak będą wyglądały ferie. Zaplanowano je w tym samym czasie dla wszystkich województw po to, aby ograniczyć transmisję koronawirusa. – Ferie będą skumulowane od 4 do 17 stycznia – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

“Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Rząd wspiera branżę turystyczną. Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu” – podaje ministerstwo.

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą działać, ale w największym reżimie sanitarnym. Tam, gdzie nie będą się do tego stosować, placówki będą zamykane.

“W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 mkw. Pamiętaj, że w przestrzeni publicznej masz obowiązek zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do sklepu zdezynfekuj ręce lub używaj rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów” – poinformowało KPRM.

Premier zaapelował też o spotkania podczas świąt w małym gronie.

Marta Lempart komentuje wyciek informacji na jej temat. “Nie mam szans na sprawiedliwość”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułPonad 24 tysiące nowych przypadków zakażeń. Resort zdrowia publikuje najnowsze dane
Następny artykułZaproponuj nazwę dla żłobka