A A+ A++

Werder Brema oficjalnie potwierdził, że wraz z końcem sezonu odejdzie z klubu Frank Baumann, dyrektor zarządzający. Nie ma zamiaru przedłużać umowy, która obowiązuje do 30 czerwca 2024 r.

Zobacz wideo
Obserwator odsunięty przez związek, bo pomagał ofiarom. “Sytuacja nieprawdopodobna”

Duża zmiana w Werderze Brema

Frank Baumann to były piłkarz Werderu. Spędził w Bremie dziesięć lat (1999-2009), zdobył mistrzostwo Niemiec (2004), dwa Puchary Niemiec (2004, 2009), w swoim ostatnim sezonie w karierze dotarł z Werderem do finału ostatniej edycji Pucharu UEFA.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pełnił różne funkcje w klubie – od asystenta zarządu, przez szefa działu skautów, dyrektora sportowego, dyrektora działu piłki zawodowej i skautingu, aż do dyrektora zarządzającego Werderem. Tym ostatnim został w 2016 r. Ten sezon będzie ostatnim dla Baumanna w roli dyrektora. Postanowił odejść z zespołu z Bremy.

– Decyzja nie była dla mnie łatwa, ponieważ Werder przez wiele lat był dla mnie czymś więcej niż tylko pracodawcą. Jednak po ośmiu latach na stanowisku dyrektora uważam tę decyzję za słuszną i ważną zarówno dla mnie osobiście, jak i dla klubu. Z jednej strony praca dyrektora zarządzającego jest bardzo wymagająca i wyczerpująca. Z drugiej strony, moim zdaniem, po tak długim czasie dobrze jest też, aby klub dokonał zmiany stanowiska, aby dać nowe impulsy i pomysły – oświadczył Niemiec.

– Przyjąłem rezygnację z żalem, ale spokojnie. Szanujemy jego decyzję. Ważne było dla nas, aby już na wczesnym etapie sezonu mieć jasność co do tego, czy Frank będzie dostępny dla nas po 30 czerwca 2024 r., czy nie. Będziemy intensywnie kontynuować rozpoczęty już proces poszukiwania najlepszego następcy – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Werderu Hubertus Hess-Grunewald.

Weder daje sobie czas na znalezienie nowego dyrektora zarządzającego do końca marca 2024 r.

Piłkarzem Werderu Brema jest Dawid Kownacki. Zagrał w sześciu meczach Bundesligi, ale nie zdobył ani jednej bramki. Jego klub zajmuje 12. pozycję w tabeli Bundesligi z dziewięcioma punktami po dziewięciu kolejkach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiłkarz widmo w Legii. Wybił rok bez meczu, a kosztował fortunę
Następny artykułZaskakujący pomnik na Starych Powązkach. Powstał tu Grób Dzieci Utraconych