Przynajmniej do niedzielnego popołudnia na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi będzie Union Berlin, który pokonał FSV Mainz 2:1. Mimo początkowych problemów pewnie swój mecz wygrała Borussia Dortmund, a jednego z goli strzelił Sebastien Haller.

Tomasz Galiński

Getty Images
/ Edith Geuppert
/ Radość piłkarzy Borussii Dortmund

Dotychczasowy lider Bayern Monachium swój mecz gra dopiero w niedzielę (godz. 17.30 w Wolfsburgu), a wobec ostatnich remisów Bawarczyków sytuacja w Bundeslidze zrobiła się bardzo ciekawa. Peleton gonił i w końcu dogonił mistrza Niemiec.

1.FC Union Berlin nie bez kłopotów pokonał niżej notowany 1.FSV Mainz 05 2:1. Prawdziwą strzelaninę zaserwowali natomiast swoim kibicom piłkarze Borussii Dortmund.

Borussia grała z przewagą jednego zawodnika od 17. minuty, gdy drugą żółtą kartką ukarany został 20-letni Kiliann Sildillia i musiał przedwcześnie udać się pod prysznic. Między pierwszym i drugim napomnieniem nie minęło nawet 90 sekund.

Szybko udało się gospodarzom wyjść na prowadzenie, natomiast w końcówce pierwszej połowy rywale nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania. Zanosiło się na nerwówkę, choć tylko przez chwilę. Tuż po wznowieniu gry BVB zabrało się solidnie do pracy. Najpierw trafił Karim Adeyemi, a dosłownie po chwili Sebastien Haller. To symboliczna chwila, bo mowa o zawodniku, u którego pół roku temu wykryto nowotwór jądra. Na szczęście wszystko potoczyło się myśli Iworyjczyka. Na początku stycznia wrócił do treningów z całym zespołem Borussii, a teraz zaczął strzelanie w Bundeslidze. W sobotnie popołudnie zszedł z boiska po godzinie gry przy owacji kibiców.

Dobrą formę potwierdził poza tym Randal Kolo Muani. To w dużej mierze jego dwa gole zapewniły Eintrachtowi Frankfurt trzy punkty w starciu z Herthą Berlin.