A A+ A++

Informację o śmierci Janusza Weissa, za pośrednictwem Radia Zet, przekazał jego syn. W krótkiej wiadomości napisał: “Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss”.

Urodzony w 31 maja 1948 w Warszawie Janusz Weiss już za życia stał się legendą dziennikarstwa. To on był współzałożycielem Radia Zet, z którym był związany do 2013 roku. Potem można go było słuchać w I programie Polskiego Radia. Weiss był nie tylko dziennikarzem, ale też satyrykiem i artystą kabaretowym – występował m.in. w grupie Abakus i Salonie Niezależnych. W swoim doświadczeniu miał też pracę na antenie Telewizji Polskiej i prowadzenie kultowego programu “Miliard w rozumie”.

– W tym facecie nigdy nie było cienia ponuractwa i martyrologii. Kiedyś milicjanci namierzyli go radarem. A on jak gdyby nigdy nic pyta ich, z jaką prędkością jechał. Odpowiedzieli, że 120, a on się ucieszył, że tak dużo. I dalej pyta: czy dadzą mu jakieś zaświadczenie, że faktycznie maluchem aż tyle wyciągnął? – opowiadał o nim w rozmowie z “Newsweekiem” kilka lat temu Seweryn Blumsztajn.

W 2010 za audycję “Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie” otrzymał nagrodę w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem. A w 2011 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZderzenie trzech aut na krajowej „dziewiętnastce” [AKTUALIZACJE]
Następny artykułУ Москві загорівся офіс пропагандистського телеканалу