A A+ A++

Bohdan Sienkiewicz z mediami był związany od 1960 roku, kiedy zaczął redagować miesięcznik „Polish Maritime News”. Od 1967 roku przygotowywał i prowadził w TVP – wspólnie z Jerzym Micińskim, Stanisławem Ludwigiem oraz kapitanem żeglugi wielkiej Wojciechem Zaczkiem i komandorem Rafałem Witkowskim – program „Latający Holender”, który był emitowany do 1993 roku.

Ponadto Bohdan Sienkiewicz przez cztery lata był korespondentem Polskiego Radia i TVP w Afryce. Przygotował serię filmów dotyczących tego kontynentu, a także cykl „Dookoła świata” obejmując kilkaset programów podróżniczych.

W 2011 roku Sienkiewicz otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Przyznano mu również m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony Pracownik Morza”.

Ukończył studia z ekonomiki transportu morskiego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie, w latach 1971–1976 studiował w Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Jego film dyplomowy „80 dni na Darze Pomorza” był poświęcony udziałowi tej fregaty w uroczystościach dwustulecia Stanów Zjednoczonych.


 

– Z głębokim żalem żegnamy red. Bohdana Sienkiewicza – niestrudzonego popularyzatora morza i żeglarstwa. Współtwórcę i prowadzącego legendarnego programu tv „Latający Holender”, na którym wychowały się całe pokolenia przyszłych ludzi morza. Dziennikarza, żeglarza, podróżnika, edukatora, człowieka trwale wpisanego w kulturę morską – napisał w środę Press Club Polska.

– Laureata Nagrody Specjalnej im. Kapitana Leszka Wiktorowicza za wychowanie morskie młodzieży. Jego głosu, czasem przekornego, ale zawsze wartego wysłuchania, będzie nam bardzo brakowało. Redaktorze Bohdanie, dziękujemy za naszą znajomość, wspólną pracę,  żarty i wartościowe spory. Obrałeś swój ostatni kurs – ku wieczności. Spoczywaj w pokoju! – dodano.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTVP o rozstaniu z wydawcą „Pytania na śniadanie” po piosence z tęczową flagą: przygotował happening, to brak profesjonalizmu