Reprezentacja Polski rozpoczyna eliminacje do Euro 2024. W Pradze na start zmierzy się z Czechami o godz. 20:45. Los sprawił, że tego samego dnia również z Czechami zagrała nasza kadra do lat 20. Obie ekipy mierzyły w ramach towarzyskiego turnieju Elite League. Nasi młodzieżowcy niestety nie dali dobrego przykładu starszym kolegom. Przegrali w Sosnowcu 0:1.

To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Polscy młodzieżowcy przegrali z Czechami. Oby seniorzy nie poszli w ich ślady

Jedyna bramka padła w 20. minucie. Doskonałą akcję przeprowadził Filip Horsky. Wpadł w pole karne, minął jednego z naszych obrońców i dośrodkował wprost na głowę Denisa Alijagicia. Ten skutecznie wykończył, pokonując Kacpra Trelowskiego.

Reprezentant Czech bezlitośnie podsumował polską kadrę. “Zaskoczyło mnie to”

W Sosnowcu więcej bramek nie padło. Na domiar złego na nieco ponad 15 minut przed końcem kontuzji doznał Fryderyk Gerbowski. Nasz zawodnik nieszczęśliwie upadł po brutalnym wślizgu rywala i doznał urazu barku. Pomimo interwencji sztabu medycznego, nie wrócił już na murawę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Dla Polaków było to piąte spotkanie w ramach obecnej edycji Elite League, ale pierwsze w tym roku. W tabeli nasi młodzieżowcy uzbierali sześć punktów, dzięki zwycięstwom nad Portugalią i Włochami. Czesi, choć zagrali jeden mecz mniej, mają na koncie punkt więcej. Oprócz zwycięstwa z Polską pokonali Rumunię i zremisowali z Niemcami. W tabeli Czechy zajmują trzecie miejsce, tuż przed Polską, a prowadzi reprezentacja Włoch.

Fernando Santos, Jacek BąkByły reprezentant Polski wprost przed meczem z Czechami: “Tego nie da się zrobić”