Czeskie siatkarki w swoim trzecim meczu grupy B Złotej Ligi Europejskiej pokonały na wyjeździe 3:1 reprezentację Rumunii, rewanżując się tym samym rywalkom za porażkę u siebie sprzed kilku dni. Liderką zwycięskiej ekipy była Gabriela Orvosova, która zdobyła w tym meczu 24 punkty. Dzięki tej wygranej Czeszki są o krok od awansu do półfinału Złotej Ligi Europejskiej – ostatnim krokiem może być wygraną ze Słowacją w Nitrze.

Reprezentantki Rumunii po sprawieniu niespodzianki w Ostravie i wygranej 3:1 z Czeszkami również pięć dni później liczyły na kolejne punkty, tym bardziej, że to one były gospodyniami. Pierwszy set meczu zapowiadał powtórkę z Ostravy – przyjezdne miały ogromne problemy z przyjęciem i wyprowadzaniem ataków i przegrały wysoko do 16. – Czułem się zupełnie jak w Ostravie, nie mogliśmy skończyć ataku. Przed drugim setem musieliśmy dokonać kilku zmian – mówił po meczu trener reprezentacji Czech, Jannis Athanasopulos.

Czeszkom pomogło wejście na plac gry Lucie Kalhousovej, która zastąpiła Magdalénę Bukovską i była zdecydowanie pewniejsza w ataku. W drugiej i trzeciej partii zespół gości bardzo wyraźnie prowadził, jednak dawał się dogonić gospodyniom w końcówkach. W drugim secie Czeszki prowadziły już 24:19, ale skończyły dopiero piątą piłkę setową, wygrywając do 23. W trzeciej odsłonie Rumunki doszły rywalki na 23:23, a w końcówce na przewagi miały nawet piłkę setową, jednak górą były przyjezdne, które wygrywając tego seta 28:26 wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu.

Czwarta, jak się okazało ostatnia partia tego spotkania to już popis gry zespołu czeskiego, w którym brylowały Gabriela Orvošová i Michaela Mlejnková. Ta pierwsza zdobyła w całym spotkaniu 24 punkty, druga 18 – w zespole gospodyń najskuteczniejsza Elizabet Lenke Inneh również punktowała 18 razy. Czeszki są bardzo bliskie zapewnienia sobie zwycięstwa w grupie B i awansu do półfinału Złotej Ligi Europejskiej. Aby tego dokonać muszą w środę wygrać w Nitrze z reprezentacją Słowacji, którą już raz pokonały w tym sezonie.

Rumunia – Czechy 1:3
(25:16, 23:25, 26:28, 13:25)