W czwartek 21 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Ziemia, woda, powietrze na straży środowiska. Zwycięskie i wyróżnione prace wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.
Na powiatowy etap konkursu wpłynęło około 100 prac w pięciu kategoriach. W skład komisji konkursowej weszli: Krzysztof Wilk – plastyk z Barcina, Jarosław Ławiński – pracownik Starostwa Powiatowego w Żninie – wydziału zarządzania kryzysowego, Bogdan Makowski – członek prezydium ZOP ZOSP RP w Żninie, Grzegorz Rutkowski – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żninie, st. bryg. Paweł Filipiak – komendant powiatowy PSP i bryg. Piotr Bełcikowski – zastępca komendanta powiatowego PSP w Żninie.
WYNIKI
W kategorii I – przedszkola – zwyciężyła Lilianna Sienicka z Barcina; 2. miejsce zajęła Marta Langowska z Gąsawy, a 3. Hanna Piątek z Łabiszyna.
Kategoria II – uczniowie kl. I-IV: 1. miejsce zajął Fabian Sobczyk ze Żnina za pracę Cysterna w ogniu. Na 2. miejscu uplasował się Marcel Strzyż z Lubostronia, a na 3. Cyprian Radzikowski z Łabiszyna.
Wyniki w kategorii III – czyli uczniów kl. V-VIII – przedstawiają się następująco: 1. miejsce Michał Szulc z Gąsawy za pracę Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – ewakuacja ludności podczas powodzi; 2. miejsce Kacper Kraszkiewicz z Janowca Wlkp.; 3. Jakub Bleja ze Żnina.
Kategoria IV należała do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zwyciężył w niej Szymon Umiński z Barcina z pracą Pożar w lesie. Na 2. miejscu znalazła się Agata Kania z Rogowa, a na 3. Beata Kania, także z Rogowa.
W skład kategorii V weszli dorośli. Najlepsza, zdaniem komisji, była Halina Graczyk z Barcina, która wykonała pracę Na pomoc powodzianom – praca inspirowana zdjęciami powodzi 2024. 2. miejsce zajęła Grażyna Śliwa z Barcina, a 3. Elżbieta Maciejewska z Rogowa.
Wyróżnione zostały następujące osoby : Nina Rożek i Mikołaj Sudoł z Barcina, Wojciech Wieczorek z Gąsawy, Maria Cegiel z Rogowa, Katarzyna Woźniak, Kornelia Ciochoń i Anna Sitarek z Barcina.
Dyplomy i nagrody, którymi były bony podarunkowe do sklepu ze sprzętem elektronicznym, wręczała laureatom miejsc I-III przewodnicząca Rady Powiatu Aleksandra Nowakowska w asyście prowadzącego całą galę prezesa Grzegorza Rutkowskiego, który podziękował wszystkim za udział w konkursie. – W tym roku zmieniła się nazwa konkursu. Dotychczasowa nawiązywała do roli strażaków w gaszeniu pożarów. Jednak nie tylko tym się zajmujemy. Nowa nazwa myślę, że trafniej oddaje działania jakie podejmujemy w przypadku różnego rodzaju zagrożeń na ziemi, wodzie i w powietrzu. Tak działo się na przykład w czasie niedawnej powodzi, do której zresztą niektóre z prac nawiązywały – powiedział prezes. Podkreślił różnorodność technik, którymi były wykonane prace. Oprócz typowo rysunkowych czy mieszanych była też wyklejanka, a nawet wyszywanka. Aleksandra Nowakowska, w imieniu nieobecnych starosty i wicestarosty, podziękowała uczestnikom za zaangażowanie. Zwróciła uwagę, że konkurs ten łączy pokolenia, ponieważ biorą w nim udział osoby w różnym wieku.
Po rozdaniu nagród był czas na słodki poczęstunek, po którym chętni laureaci konkursu udali się na zwiedzanie obiektu.
Dorota Kapłońska
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS