A A+ A++

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uzyskał zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie nowego kierunku studiów – Zdrowie publiczne na poziomie studiów magisterskich.
Nowy kierunek studiów jest adresowany przede wszystkim do absolwentów kierunku Ratownictwo medyczne oraz absolwentów studiów licencjackich z obszarów nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.

Zdrowie publiczne, studia magisterskie e-decyzja udzielająca pozwolenia PWSZ im. Witelona w Legnicy

O kierunku:

Celem kształcenia na kierunku Zdrowie publiczne, studia II stopnia, jest przygotowanie studenta do profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia oraz organizacji ratownictwa medycznego i zarządzania kryzysowego. Kształcenie ma charakter praktyczny, a studenci uzyskują wiedzę, umiejętności oraz kompetencje z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu.
W pierwszym roku kształcenia realizowane są przedmioty obejmujące tematykę epidemiologii, zdrowia publicznego, profilaktyki, edukacji zdrowotnej, biologii człowieka, medycyny zapobiegawczej. Po drugim semestrze student wybiera jedną z dwóch specjalności.

Tryb studiów: stacjonarny
Profil kształcenia: praktyczny
Czas trwania studiów: 4 semestry (2 lata)
Tytuł zawodowy: magister
Specjalności:
organizacja ratownictwa medycznego i zarządzanie kryzysowe
promocja zdrowia

Specjalności:

Organizacja ratownictwa medycznego i zarządzanie kryzysowe – specjalność przeznaczona dla absolwentów kierunku Ratownictwo medyczne. W ramach specjalności student podnosi swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie medycznych czynności ratunkowych oraz zarządzania i organizacji pracy jednostek systemu PRM.
Zajęcia praktyczne realizowane są w pracowniach doposażonych w najnowszy sprzęt szkoleniowy, wysokiej wierności fantomy oraz symulator karetki pogotowia. Podczas zajęć praktycznych realizowana jest rozszerzona tematyka dotycząca ratownictwa medycznego w pediatrii, geriatrii, traumatologii oraz u pacjentów niestandardowych.
Promocja zdrowia – specjalność przeznaczona jest dla absolwentów studiów licencjackich z obszarów nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej. W ramach specjalności student nabywa kompetencje merytoryczne i metodyczne z zakresu promocji zdrowia oraz kreatywnego tworzenia autorskich programów profilaktycznych.
Zajęcia z zakresu turystyki zdrowotnej, psychodietetyki, naturoterapii czy profilaktyki uzależnień przygotowują studenta do promowania zdrowego stylu życia, planowania i realizowania edukacji zdrowotnej w różnych grupach wiekowych.

Perspektywy zawodowe:

  • Studia na kierunku Zdrowie publiczne przygotowują do pracy na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych w programach ochrony zdrowia, profilaktyki, a także na stanowiskach administracyjnych w podmiotach leczniczych, placówkach inspekcji sanitarno-epidemiologicznych i jednostkach świadczących usługi zdrowotne.
  • Absolwent może znaleźć zatrudnienie w:
  • podmiotach leczniczych tj. placówkach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, szpitalach, oddziałach dziennych, hospicjach, zakładach psychiatrycznych, sanatoriach, placówkach lecznictwa uzdrowiskowego, zakładach opiekuńczo-leczniczych, stacjach i punktach krwiodawstwa, prywatnych klinikach, centrach zdrowia i urody,
  • administracji rządowej i samorządowej tj. Ministerstwie Zdrowia, Urzędach Wojewódzkich, Urzędach Miasta i Gminy w Działach Oświaty Zdrowotnej i Zdrowia, Regionalnych Ośrodkach lub Centrach Zdrowia Publicznego, NFZ,
  • Państwowej Inspekcji Sanitarnej (w działach promocji zdrowia, higieny komunalnej, żywienia, epidemiologii, transportu, higieny szkolnej),
  • branży farmaceutycznej,
  • innych jednostkach (sektor edukacyjny, instytucje akademickie i badawcze, media, organizacje pozarządowe),
  • w ramach własnej działalności gospodarczej.

Nasze atuty:

  • autorski program kształcenia, dostosowany do aktualnych potrzeb rynku,
  • nowoczesna i ciągle rozwijająca się baza dydaktyczna, sale wykładowe wyposażone w sprzęt multimedialny, pracownie specjalistyczne do nauki umiejętności praktycznych (pracownia fizjologii wysiłku fizycznego, czynności ratowniczych, pracownia symulacji zespołu ratownictwa medycznego wyposażona w pełnowymiarową karetkę pogotowia ratunkowego),
  • wykwalifikowana kadra dydaktyczna posiadająca doświadczenie praktyczne, będąca gwarancją profesjonalnego i wszechstronnego przygotowania do pracy w zawodzie,
  • zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe realizowane w placówkach szkolenia praktycznego pod okiem wyspecjalizowanej kadry,
  • wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w Studenckich Kołach Naukowych (działalność naukowa, edukacyjna oraz społeczna).

Partnerzy:

  • szpitale i kliniki na terenie województwa dolnośląskiego,
  • publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia świadczące podstawową i specjalistyczną opiekę medyczną,
  • placówki oświatowe (szkoły i przedszkola),
  • służby mundurowe: Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja,
  • fundacje oraz lokalne przedsiębiorstwa działające w obszarze promocji zdrowia.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

Oryginalne źródło: ZOBACZ

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWakacyjna inwestycja zakończona
Następny artykułMarvel's Avengers zwiastun na premierę PC, PS5, XSX, PS4, XONE