A A+ A++

Najnowsze zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy, udostępnione przez jego Kancelarię, wywołało lawinę komentarzy w sieci. Skomentowali je m.in. byli premierzy – Marek Belka oraz Donald Tusk. Na uwagę Belki zareagował sam prezydent. “Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?” – zwrócił się do niego.

W środę prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Kancelaria Prezydenta, podając tę informację, zamieściła także zdjęcie prezydenta. Użytkownicy mediów społecznościowych zarzucili wtedy, że prezydent rozmawiał z królem Jordanii w maseczce przez niepodłączony telefon.

Reakcja prezydenckiego rzecznika

Odpowiadając użytkownikom Twittera rzecznik prezydenta stwierdził, że te doniesienia to fake news. 

“Po pierwsze, tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego ‘newsa’, to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu” – napisał Spychalski na Twitterze.

Zaczęło się od wpisu Marka Belki

Sprawę skomentował na Twitterze również były premier i były prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. 

“Znów wszyscy się czepiają Andrzeja Dudy. Tym razem w związku z wykorzystaniem telefonu bezprzewodowego. Biorąc pod uwagę poziom tej prezydentury, może i lepiej, że nie jest podłączony do sieci. Jeszcze by się prezydent Biden dodzwonił i byłby klops” – ocenił.

Na ten wpis odpowiedział sam prezydent. “Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?” – napisał Andrzej Duda.

“Wszyscy się wstydzimy, Panie Prezydencie” – napisał z kolei były premier Donald Tusk.

Do dyskusji włączył się także lider PO Borys Budka. “Panie Prezydencie, adresatów Pan pomylił. Nie ten prezes…” – napisał na Twitterze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTELEFAKTY – 08.04.2021 r.
Następny artykułDarmowe usługi bankowe przechodzą do historii