A A+ A++

Doszło do zdarzenia dwóch aut osobowych na skrzyżowaniu koło starej poczty w Barcinie. Odbywa się tamtędy wzmożony ruch na cmentarz. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale nastąpiły utrudnienia w ruchu na tym skrzyżowaniu.

W dniu Wszystkich Świętych skrzyżowanie ul. Żnińskiej, św. Wojciecha i Pałuckiej jest newralgicznym węzłem komunikacyjnym w Barcinie. Każdy pojazd jadący z jakiejkolwiek części miasta z wyjątkiem północno-zachodnich ulic w kierunku cmentarza musi pokonać to skrzyżowanie. Dlatego tworzą się tam zatory.

Około 11.00 doszło dodatkowo do zdarzenia drogowego. Zostanie ono zakwalifikowane najprawdopodobniej jako kolizja. Na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało. Z informacji, które zebraliśmy wynika, że kierujący osobową toyotą jadąc z ul. Pałuckiej nie ustąpił pierwszeństwa osobowemu mercedesowi, który jechał ul. św. Wojciecha z kierunku Barcina Wsi.

Strażacy sprzątają pozostałości po kolizji fot. Karol Gapiński

Doszło do zderzenia. Po tym zdarzeniu samochody zostały przestawione na chodniki, więc przejazd skrzyżowaniem jest możliwy. W czasie trwania czynności policyjnych, a przede wszystkim w związku z koniecznością usunięcia z nawierzchni rozbitych części masek i zderzaków oraz wycieków płynów samochodowych, strażacy z OSP w Barcinie regulowali ruch na skrzyżowaniu.

Szybkie posprzątanie po kolizji było kluczowe, gdyż o 14.00 planowana jest procesja na cmentarzu i natężenie ruchu na skrzyżowaniu jest jeszcze większe, niż rano.

Karol Gapiński

Autor: Pałuki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułШойгу сделал заявление об обещанных F-16 для Украины
Następny artykułЭкс-тренер “Шахтера” возглавил сборную-неудачника из Южной Америки