A A+ A++

Liczba wyświetleń: 1077

Wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda przedstawił we wtorek informacje o systemie dystrybucji przez gminy surowca importowanego przez spółki Skarbu Państwa.

Jak podkreślił, działa on sprawnie. W umowach zapisano jeszcze dystrybucję około miliona ton węgla. Zaznaczył również, że nie ma obecnie żadnych zakłóceń, a węgiel mogą stale odbierać samorządy.

„Zbliżamy się do 2 mln dostarczonego węgla, ale to nie wszystko. Przed wejściem systemu dostarczyliśmy do gospodarstw domowych ok. 3 mln ton z wydobycia. W umowach pozostało do dostarczenia ok. 1 mln ton. Zobaczymy, czy to będzie wynosiło tyle, czy te umowy będą korygowane. Jeśli chodzi o system dystrybucji, to nie mamy żadnych zakłóceń. Węgiel można odbierać praktycznie z dnia na dzień, jeśli jest taka potrzeba i samorządy go odbierają” – powiedział wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda.

W ocenie wiceministra dane te potwierdzają, że spółki Skarbu Państwa dostarczyły Polakom w tym sezonie grzewczym około 90 proc. węgla, na który było zapotrzebowanie.

Karol Rabenda zapowiedział, że w środę podczas Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu zostaną zaproponowane rozwiązania dotyczące wykorzystania surowca, który pozostał jeszcze gminom.

Wiceszef MAP-u przekazał, że do końca czerwca zostanie również wydłużona tzw. sprzedaż końcowa dla osób uprawnionych. Gminy dadzą w ten sposób mieszkańcom możliwość zrobienia zapasów na kolejny sezon grzewczy.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRobert Lewandowski nagrał filmik dla chorego Samuelka z Rybnika. “Zawsze walcz, nigdy się nie poddawaj”
Następny artykułRADA MIASTA RZESZOWA. WIESŁAW BUŻ: Chcieliśmy uczcić jednego z ojców niepodległości!