Obie drużyny są brązowymi medalistami ostatnich mistrzostw Polski. Dla puławian jest to powrót na podium po dwóch sezonach przerwy. Z kolei lublinianki, po latach bezwzględnej dominacji, straciły tytuł najlepszej drużyny w kraju. Co ciekawe, zespół Azotów do medalu doprowadził trener Robert Lis, który jeszcze w poprzednim sezonie z MKS-em Perła zdobywał złoto. W stosunku do minionych rozgrywek w obu drużynach dojdzie do sporych zmian. W ekipie lubelskiej nie zobaczymy już m.in. Natalii Nosek, Aleksandry Rosiak, Dagmary Nocuń, Magdy Balsam, Joanny Gadziny, Patrycji Królikowskiej, Aleksandry Olek. Natomiast do zespołu trener Moniki Marzec dołączyły Julia Pietras, Romana Roszak, Katarzyna Janiszewska, Oktawia Płomińska, Julia Zagrajek i Paulina Masna.
Z kolei z Azotami pożegnali się Andraz Velkavrh, Mateusz Seroka oraz Michał Szyba, a jak na razie doszedł Dawid Fedeńczak ze szczecińskiej Pogoni i reprezentant Austrii Boris Zivkovic.
Rocznica wielkiego sukcesu lubelskich szczypiornistek
Wracając do samego losowania, to oba zespoły rozpoczną zmagania od pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Zagrają w niej 32 drużyny. W fazie grupowej znajdą się 24 drużyny, z których 12 ma już zagwarantowany start. Tak więc, aby do tego etapu dotrzeć, trzeba pokonać dwóch przeciwników. Nieco łatwiejsze zadanie mogą mieć puławianie, którzy zostali rozstawieni. Pierwsze mecze odbędą się już 28/29 sierpnia, runda rewanżowa zostanie rozegrana 4/5 września. Faza grupowa rozpocznie się 19 października 2021 roku.
Warto przypomnieć, że w tym roku minęło 20 lat od największego sukcesu piłki ręcznej na Lubelszczyźnie, mianowicie zdobycia przez lubelskie szczypiornistki – występujące wówczas po szyldem MKS-u Montex – Pucharu EHF.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS