Pod koniec września, w Lublińcu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Zawody zorganizowano w dwóch kategoriach: indywidualnej, na dystansie 57,016 km oraz w sztafetach 4 x 7,12 km. W zmaganiach debiutował zawodnik LKS Płomienia Zmiennicy Andrzej Michalski. Tak swój udział w ultramaratonie relacjonuje sportowiec ze Zmiennicy:

LUBLINIEC – to tutaj odbyły się III Mistrzostwa Polski w  Ultramaratonie Nordic Walking. Do przejścia było 8 rund po 7 km, a nie jak wcześniej planowano 4×14 km. Zawody odbyły  się w rywalizacji indywidualnej oraz sztafetach po 4 zawodników. Każdy z uczestników sztafety  miał do przejścia po 2 rundy.

W rywalizacji kobiet generalnie wygrała bezkonkurencyjna tego  dnia Elżbieta Wojciechowska (Pakość) z czasem 6:11:11. Na drugim miejscu Joanna Kołodziej (Ruda Śląska) 6:55:19. Na trzecim Małgorzata Bem  (Dobre Miasto/Olsztyn) 6:58:56.

W rywalizacji mężczyzn generalnie zwyciężył Krzysztof Czerski (Łódź) 6:36:20. Na drugim miejscu Piotr Kordowski (Kraków) 6:38:41 a na trzecim Krzysztof Wilczek 6:43:24 (Zębowice).

Dla mnie te zawody były dość udane jak na debiut – choć trudne. Zająłem generalnie 5 miejsce, a 1 w kat. wiekowej. Drugie miejsce w kat. zajął Jan Majkowski (Rybnik) 7:13:34, a trzecie  Marek Pasierb (Rzeszów) 7:20:46.

W sztafetach starowali pozostali zawodnicy z Podkarpacia.

W sztafecie mieszanej Luki Team Poland  III, która wygrała rywalizację startowali Małgorzata Kubiszyn (Lubaczów), Erwina  Wilusz  (Iwonicz Zdrój) oraz Radosław  Niepokój (Wrocanka). Skład  uzupełnił Krzysztof Marczak (Bełchatów).

W sztafecie męskiej Luki Team Poland II, która zajęła  drugie miejsce startował Tomasz Wojtowicz (Widacz).

Zawody trudne ale dobrze zorganizowane. Widać było duży wkład w ich organizację Wojciecha Marcinkowskiego i jego ekipy. Kilku ultrasów dojechało nawet z  Czech i Niemiec. W zawodach uczestniczył baca Edward Dudek promujący swój Maraton Beskidy, a w nim Górskie Mistrzostwa Polski  nw w maratonie. Za rok mój czas do poprawki.