Maj-13-14.05.2022 odbył się  Puchar Polski Młodzików, Kadetów i Dzieci w  Kielcach. W zawodach uczestniczyła rekordowa ilość 608 zawodników i zawodniczek z prawie 40 klubów i szkół z całej Polski. Zdecydowaną większość stanowili sumici z grup Młodzików i Kadetów. KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników, którzy zajmowali czołowe miejsca w rankingu na wyjazd z reprezentacją Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików do Estonii. Łącznie reprezentacja Małopolski liczyła 16 osób – w tym trzech trenerów. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

Nasi zawodnicy osiągnęli olbrzymi sukces zdobywając medale złoty i srebrny w bardzo mocno obłożonym turnieju. Jakub Korbas pomimo, że nie zredukował wagi do 65 kg, wywalczył złoto w kat. do 70 kg, pokonując pięciu przeciwników w wyższej kategorii wagowej. Byli to: Mateusz Stosio z Łukowa, Brajan Bednarski z Kielc, Krzysztof Perz z Kobylina, Sebastian Erdman z Wrocławia i Mikołaj Klimek z Łodzi. W Finale ponownie spotkał się z Krzysztofem Perzem z Kobylina, którego po raz drugi pokonał. Nieco mniej szczęścia miał Kacper Żelazny, który wygrał trzy walki w kat. wagowej + 85 kg z Mateuszem Wolnym z Kielc, Danielem Mosiorem z Lubziny i Patrykiem Klimczakiem z Kaławy . Finałową walkę stoczył dwukrotnie, lecz decyzja sędziów była jednoznaczna. Wygrał zawodnik z Lubziny, a Kacper zajął drugie miejsce. Jeszcze jeden złoty medal wywalczyła jedyna dziewczyna z Krakowa Amelia Malik w Kat, wagowej do 50 kg. Amelia wygrała cztery walki , a w półfinale pokonała rutynowaną zawodniczkę z Lubziny Kaję Kwaśny. Warto dodać, że Amelia rozpoczynała karierę w 2019 roku na zasadzie wypożyczenia spowodowanego brakiem licencji klubowej sumo w krakowskiej Bieżanowiance. Amelia wywalczyła w tym okresie trzy medale podczas Pucharów Polski- mówi Ryszard Szpakiewicz, trener KS Dalin Sumo Myślenice

Pozostali zawodnicy z Bieżanowianki Kraków mieli nieco mniej szczęścia w losowaniu. Wygrali po 2- 4 walki, zajmując punktowane miejsca 5 – 7 w I połowie ogólnej stawki zawodników Piąte miejsca zajęli w Grupie Młodzików: Oskar Skrobiś – Kat. 40 kg, Kat. 50 kg, Dawid Szilder siódme: – Kat. 55 kg, Bartłomiej Ziębakowski – Kat. 55 kg ,7 – Filip Smoter Kat. 65 kg , Ajeksander Nicoli – Kat. 65 kg .

W Grupie Kadetów piąte miejsca zajęli:: Kat. 95 Adam Groński, Dominik Skowron Kat. + 95 KG, a siódme: Dawid Malik – Kat, – 50 kg – wszyscy Bieżamowianka i Jakub Korbas – Dalin Kat. 78 Kg.

Niestety z braku miejsca w busie i innych przyczyn obiektywnych, na zawody nie wyjechała Grupa Dzieci, które ostatnio sprawiły tyle radości.

Podsumowując: nasi zawodnicy zajmują pierwsza miejsca w Rankingu do Mistrzostw Europy: Jakub Korbas z przewagą 3 punktów do kolejnego zawodnika w kat. wagowej do 70 kg i również pierwsze z przewagą 1 punktu w kat. wagowej do 65 kg, którą prawdopodobnie odpuści, Kacper Żelazny również zajmuje egzekwo 1 miejsce w Kat, +75 kg. Do reprezentacji Polski na ME kwalifikuje się po dwóch zawodników w każdej kat. wagowej. We wrześniu odbędzie się ostatni turniej kwalifikacyjny – Mistrzostwa Polski Młodzików w Łodzi- dodaje Ryszard Szpakiewicz