Zawodniczki myślenickiego Kluby Respekt Myślenice po raz pierwszy w historii zagrają w ćwierćfinałach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – Ekstralidze Futsalu Kobiet. Ten doskonały wynik reprezentantki naszego rodzimego klubu z Myślenic zapewniły sobie dzięki wygranej na wyjeździe z drużyną KU AZS UJ Kraków – Jagiellonki.

Zawodniczki Respektu Myślenice pokonały swoje rywalki 5:3 po bramkach zdobytych przez: Aleksandrę Misiura, Majkę Topa i Zuzannę Węglarz. Ta ostatnia otrzymała wyróżnienie FUTMAL MVP, czyli nagrodę dla najbaradziej wartościowej zawodniczki meczu. Przy remisie 3:3 zawodniczka z Myślenic zdobyła bowiem istotną bramkę na 4:3, jak się później okazało kluczową dla losów końcowego wyniku.

W najbliższej przyszłości zawodniczki Respektu Myślenice czeka dwumecz ćwierćfinałowy z obrończyniami mistrzowskiego tytułu – zawodniczkami AZS UAM Poznań, z którymi powalczą o  Final Four – czyli strefę medalową.

Ten rok jest dla zawodniczek Respektu niezwykle udany. Oprócz historycznego awansu do fazy pucharowej Ekstraligi Futsalu Kobiet, zawodniczki z Myślenic skutecznie biją się o awans do pierwszej ligi na boiskach trawiastych.

O zwycięskim meczu:

„Cel osiągnięty – utrzymanie w Ekstarlidze futsalu po zwycięstwie z drużyna AZS UJ mamy zapewnione. Mecz można powiedzieć ciężki, gdyż nie tylko w drużynie UJ ławka była wąska, u Nas również nie grały podstawowe zawodniczki. Ze względu na kontuzje wyłączona z gry była między innymi Maryśka Dziadkowiec i Magdalena Mentel. Od pierwszej sekundy widać było, że dziewczyny chcą wygrać ten mecz i zrobią wszystko, aby to się stało. W przerwie nie byłam pewna wyniku, bo w futsalu wynik może ulec zmianie w ostatniej sekundzie. Owszem UJ doprowadził do wyrównania i w drugiej połowie mieliśmy wynik 3:3, ale to nie był powód do stresu bo nam wystarczał remis. Trener Przemek Senderski odegrał kawał dobrej roboty zarówno pod kątem szkoleniowym, jak również w całkowitym spokoju rozładował emocje i nie pozwolił, aby stres przeważył szalę zwycięstwa ma korzyść UJ. Węglarz pokazała na co ją stać i myślę, że zasłużenie otrzymała wyróżnienie FUTMAL MVP. Swój dzień miała również Justyna Waśko, która strzegła naszej bramki” – Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec.

„W mikrocyklu tygodniowym dużo skupiliśmy się na działaniach indywidualnych w utrzymaniu piłki oraz grupowych w grze na trzeciego zawodnika i stworzeniu w możliwie jak najszybszy sposób opcji do gry i sytuacji bramkowych. Bardzo zadowolony jestem, że przyniosło to efekt w meczu, bo w ten sposób strzeliliśmy dwa gole i stworzyliśmy sobie jeszcze kolejne sytuacje. Mecz na pewno ciężki pod względem emocjonalnym, bo tylko pozytywny wynik dla Nas jak i dla Uj gwarantował utrzymaniem i grę w dalszej fazie. Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, kontrolowaliśmy ten mecz wypracowując sobie trzy bramkową przewagę. W drugiej połowie spodziewaliśmy się ze UJ ruszy mocniej żeby złapać kontakt. Po pierwszej bramce dla UJ niepotrzebnie wkradła się nerwowość w nasze poczynania powodując duża niedokładność. Spowodowało to, że UJ odwrócił na bardzo krótką chwilę ten mecz. Duży szacunek, że zawodniczki wytrzymały to w ciężkim momencie i wróciły do meczu zdobywając zwycięskie gole. Finalnie wygrywamy to ciężkie spotkanie i cieszymy się z dużego sukcesu jakim jest awans dalej.”-Trener Przemysław Senderski.

Źródło: Respekt Myślenice / FUTBOL Małopolska

Zdjęcia: Paweł Jan Niemczyk