A A+ A++

Piotr Gąciarek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, został zawieszony w czynnościach służbowych przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Izba zdecydowała także o obniżeniu o 40 procent jego uposażenia.

Uchwała Izby Dyscyplinarnej została podjęta w składzie trzyosobowym. Składowi – jak wynika z wokandy – przewodniczył sędzia Jacek Wygoda, a byli w nim także sędzia Konrad Wytrykowski i ławnik Jacek Leśniewski.

W uchwale napisano, że do podjęcia decyzji w sprawie sędziego Gąciarka “formalnej przeszkody” nie stanowi wyrok TSUE z 15 lipca, którym mówi o tym, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, iż sędzia Gąciarek złożył oświadczenie, w którym odmówił orzekania w jednym składzie z sędzią powołanym przy udziale nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Oświadczenie opublikowało na swoim facebookowym profilu Stowarzyszenie Sędziów Polskich “Iustitia” (Gąciarek jest wiceprezesem stołecznego oddziału “Iustitii”). We wrześniu został zawieszony na miesiąc przez prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie, Piotra Schaba.

Czytaj więcej

– Postawy, ani poglądów mnie zmienię. Zastraszyć przez przebierańców w togach się nie dam – skomentował decyzję ID sędzia Gąciarek na Twitterze.

W czwartek rano zapowiedział, że uda się do Sądu Okręgowego w Warszawie złożyć prezesowi żądanie dopuszczenia do pracy. – Izba Dyscyplinarna SN nie j…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGPW: Nieśmiałe próby byków
Następny artykułChiny ostrzegają USA: Żadnych złudzeń ws. Tajwanu