A A+ A++

Na podstawie art. 4 ust. 1, pkt. 32, art. 11, art. 13, art. 14, art. 15, art. 16, art. 18 i art. 19 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571 z późn. zm.), na podstawie Uchwały Nr LVII/643/2023 Rady Miasta Nowy Targ z dnia 23 października 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Nowego Targu z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Zarządzenia Nr BBiA.3020.1.2023 Burmistrza Miasta Nowy Targ z dnia 15 listopada 2023 r., w sprawie: przyjęcia projektu budżetu miasta na rok 2024, ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Miasta Nowy Targ w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w roku 2024.

Zarządzam, co następuje:

§1

Rodzaje zadań.

  1. Konkurs obejmuje zadania określone w Rozdziale 5 Załącznika do Uchwały Nr LVII/643/2023 Rady Miasta Nowy Targ z dnia 23 października 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Miasta Nowego Targu z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( U. z 2023 r. poz. 571 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą.
  2. Zadaniem z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w roku 2024, objętym konkursem jest zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży w roku 2024.

§2

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań.

Na realizację zadań objętych niniejszym konkursem z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w roku 2024 zostaną przeznaczone środki ujęte
w budżecie na rok 2024 do kwoty 450 000,00 (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100 groszy).  

§3

Zasady przyznawania dotacji.

  1. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.
  2. Do Konkursu mogą przystąpić podmioty nie zaliczone do sektora finansów publicznych nie działające w celu osiągnięcia zysku osoby prawne lub jednostki nie posiadające osobowości prawnej utworzone na podstawie przepisów ustaw, w tym fundacje, stowarzyszenia i ich oddziały, osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, organizacje pożytku publicznego; spółdzielnie socjalne; spółki akcyjne          i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia  25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 z późn. zm.), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich członków, udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
  3. Warunkiem przyjęcia i rozpatrzenia oferty jest złożenie następujących dokumentów:
  • oferty podmiotu o przyznanie dotacji. Oferta musi spełniać wymagania wyszczególnione w art. 14 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umowy dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057 z późn. zm.). Oferta oraz oświadczenia powinny być podpisane przez upoważnioną/e osobę/y do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań pod rygorem nieważności złożonej oferty. Za osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferentów uznaje się:
  1. osoby wskazane do takich czynności w dokumentach podmiotu, uprawnienie to powinno być udokumentowane stosowną uchwałą lub upoważnieniem właściwego organu lub zapisem w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) lub innym rejestrze;
  2. osoby legitymujące się odpowiednim pełnomocnictwem udzielonym przez odpowiedni organ, osobę/y upoważnioną/e do reprezentacji;
  3. osoby uprawnione na mocy przepisów szczególnych,
  • oświadczenie oferenta o niekaralności kadry opiekuńczo-wychowawczej (w przypadku niedołączenia oświadczenia do oferty, oświadczenie będzie wymagane w późniejszym etapie),
  • program zajęć profilaktycznych.
  1. Istnieje możliwość złożenia oferty wspólnej na realizację zadania publicznego. W przypadku złożenia oferty wspólnej należy dołączyć umowę partnerską lub oświadczenie partnera biorącego udział w realizacji zadania.
  2. Rozpatrywane będą wyłącznie oferty kompletne i prawidłowo wypełnione, złożone na obowiązującym formularzu w terminie określonym w §5. Oferty niekompletne pod względem formalnym i merytorycznym lub złożone po upływie terminu określonego przez Burmistrza Miasta nie będą rozpatrywane.
  3. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznaniem dotacji w wysokości wnioskowanej. Kwota przyznanej dotacji może być niższa od określonej w ofercie.
  4. Podmioty wyłonione w konkursie, przyjmują zlecenie realizacji zadania publicznego w formie wsparcia lub powierzania i zobowiązują się do jego wykonania w zakresie i na zasadach określonych w umowie sformułowanej z uwzględnieniem Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów oferty i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057 z późn. zm.) oraz art. 151 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1270 z późn. zm.).
  5. Zarządzenie Burmistrza Miasta Nowy Targ o wynikach konkursu ofert jest podstawą do zawarcia pisemnej umowy ze Zleceniobiorcą – podmiotem, którego oferta została wybrana w konkursie. Umowa określa zakres i warunki realizacji zadania publicznego.
  6. Zleceniobiorcy są zobowiązani do:
  • korekty kosztorysu projektu w przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana,
  • wyodrębnienia ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację umowy.
  1. Obowiązkiem każdej organizacji pozarządowej i podmiotu zrównanego, realizującego zadania publiczne finansowe ze środków dotacji jest zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dostępność musi być zapewniona co najmniej w minimalnym wymiarze, o którym mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dotyczy to także internetowych aplikacji jakie będą wykorzystywane do realizacji zadania, które spełniają wymagania określone w ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
  2. Miasto Nowy Targ zgodnie z art. 17 ustawy, zlecając zadanie publiczne dokonuje kontroli i oceny realizacji zadania, obejmujące w szczególności: stopnia realizacji zadania, efektywność, rzetelność i jakość realizacji zadania, prawidłowość wykorzystania środków publicznych otrzymanych na realizacje zadania oraz prowadzenia wymaganej dokumentacji związanej z realizowanym zadaniem.

§4

Termin i warunki realizacji zadania.

  1. Realizacją są objęte zadania i przedsięwzięcia wykonywane od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2024 r.
  2. Szczegółowe warunki realizacji zadania zostaną określone w umowie o przyznaniu dotacji.

§5

Termin składania ofert.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty w Wydziale Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców Urzędu Miasta Nowy Targ, ul. Krzywa 1, pok. nr 001, 34-400 Nowy Targ, bądź przesłanie oferty na ww. adres w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 grudnia 2023 r. (liczy się data wpływu).

§6

Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru oferty.

  1. Złożone oferty są rozpatrywane pod względem formalnym i merytorycznym przez Komisję Konkursową, której skład osobowy określony zostanie odrębnym zarządzeniem.
  2. Rozpatrywanie ofert nastąpi w nieprzekraczalnym terminie 1 miesiąca od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
  3. Komisja Konkursowa sprawdza zgodność oferty z wykazem zadań w dziedzinie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym (§1 niniejszego zarządzenia), które mogą być zlecone w wyniku konkursu:
  • ocenia możliwość realizacji zadania przez organizacje pozarządową, podmioty wymienione w art. 3 ust.  3 „Ustawy o działalności pożytku publicznego
    i o wolontariacie”,
  • ocenia przedstawioną kalkulację kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania;
  • uwzględnia wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania;
  • ocenia proponowaną jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób przy udziale, których wnioskodawca będzie realizował zadanie publiczne;
  • uwzględnia planowany przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione
    w art. 3 ust. 3 „Ustawy” udział środków własnych lub środków pochodzących
    z innych źródeł na realizację zadania publicznego,
  • uwzględnia planowany przez organizację pozarządową lub podmioty wymienione
    w art. 3 ust. 3 „Ustawy” wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy
    i pracę społeczna członków,
  • uwzględnia analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust.  3 „Ustawy”, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków. uwzględnia analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy, które               w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.
  1. Przy opiniowaniu ofert Komisja Konkursowa kieruje się następującymi kryteriami:
  • merytorycznymi (skala ocen od 0-5)
  1. kwalifikacje osób, przy udziale których Podmiot będzie realizował zadanie,
  2. atrakcyjność oferty pod względem sposobu realizacji zadania,
  3. znaczenie projektu dla podniesienia poziomu oferty skierowanej do osób uzależnionych i ich rodzin,
  • finansowymi (skala ocen od 0-5)
  1. budżet projektu, w tym: rzetelność przedłożonego planu rzeczowo-finansowego       i zasadność wydatkowania środków, stosunek planowanych nakładów do zamierzonych efektów i celów, źródła finansowania,
  2. odpłatny i nieodpłatny zakres wykonania zadania,
  3. zadeklarowany udział środków finansowych własnych lub pozyskanych z innych źródeł na realizację zadania,
  • organizacyjnymi (skala ocen od 0-5)
  1. rzetelność i realność przedstawionego harmonogramu prac,
  2. posiadane doświadczenie, referencje i rekomendacje, zasoby kadrowe, wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną, dotychczasowe udokumentowane dokonania wnioskodawcy
  3. dotychczasowa współpraca z Miastem w zakresie zadań realizowanych przez wnioskodawcę.
  4. Ocena końcowa danej oferty jest sumą ocen wystawionych przez osoby oceniające ofertę (maksymalnie 75 pkt).
  5. Oferty nie obejmujące zadań z dziedziny przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz o ocenie łącznej mniejszej niż 45 pkt zostaną odrzucone.
  6. Komisja Konkursowa przedstawia Burmistrzowi Miasta Nowy Targ propozycje przyznania dotacji, uwzględniając wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania, w terminie do 7 dni od dnia rozpatrzenia wniosków, w formie protokołu.
  7. Decyzje o wyborze ofert i o udzieleniu dotacji ostatecznie podejmuje Burmistrz Miasta Nowy Targ w drodze odrębnego zarządzenia, w terminie do 7 dni od daty otrzymania protokołu z prac komisji.
  8. Dla zarządzenia Burmistrza Miasta Nowy Targ w sprawie wyboru ofert i udzielenia dotacji nie stosuje się trybu odwołania. Konkurs unieważnia się w sytuacji, gdy:
  • nie złożono żadnej oferty,
  • żadna ze złożonych ofert nie spełnia wymogów zawartych w ogłoszeniu.
  1. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu umieszczona zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej, znajdującym się na stronie nowytarg.pl, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Nowy Targ ul. Krzywa 1.

§7

Informacja o zrealizowanych w roku 2022 oraz 2023 roku tego samego rodzaju zadaniach i związanych z nimi kosztami z uwzględnieniem dotacji przekazanych organizacjom pozarządowym i jednostkom podległym organom administracji publicznej.

 

Lista przyznanych dotacji

                                                   w roku 2022 i 2023

L.p.

NAZWA PODMIOTU

ZADANIE

KWOTA PRZYZNANEJ DOTACJI              w 2022

KWOTA PRZYZNANEJ DOTACJI                 w 2023

1.

NOWOTARSKI KLUB ABSTYNENTA „RODZINA”

ZWIĘKSZENIE DOSTĘPNOŚCI POMOCY TERAPEUTYCZNEJ              I REHABILITACYJNEJ DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH
 I ICH RODZIN

40 000,00

45 000,00

2.

KLUB SPORTOWY „GORCE”

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DLA DZIECI Z RODZIN DYSFUNKCYJNYCH

12 000,00

15 000,00

3.

NOWOTARSKI KLUB PIŁKARSKI „PODHALE”

WYKOPMY NAŁOGI

0,00

15 000,00

4.

MMKS „PODHALE NOWY TARG”

PROWADZENIE ZAJĘĆ
 Z HOKEJA DLA MŁODZIEŻY

20 000,00

20 000,00

5.

MMKS „PODHALE NOWY TARG”

ZAJĘCIA
Z UNIHOKEJA
I UDZIAŁ
 W TURNIEJACH

10 000,00

10 000,00

6.

STOWARZYSZENIE ROZWOJU

POMOC
W PRZYWRACANIU DO SPOŁECZEŃSTWA OSÓB W KRYZYSIE, UZALEŻNIONYCH
I ICH BLISKICH ORAZ ICH RODZIN

25 000,00

40 000,00

7.

KLUB SPORTOWY WIATERNI

ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE DLA DZIECI Z NOWEGO TARGU

5 000,00

6 000,00

8.

SZKÓŁKA PIŁKARSKA „GÓRALE”

OBÓZ SPORTOWO-SZKOLENIOWY

8 000,00

9 000,00

9.

SZKÓŁKA PIŁKARSKA „GÓRALE”

Zimowo – sportowo czyli zimowy obóz dochodzeniowy

0,00

4 000,00

10.

AKTYWNY SENIOR

DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCE PRZECIWDZIAŁAJĄCE UZALEŻNIENIOM

7 000,00

7 000,00

11.

LIGA OBRONY KRAJU

ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY
W FORMIE ZAJĘĆ STRZELECKICH JAKO SPOSÓB NA ZAPOBIEGANIE UZALEŻNIENIOM

8 000,00

10 000,00

12.

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA P. W. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

KOLONIA LETNIA

8 000,00

10 000,00

13.

KLUB SPORTOWY „SZAROTKA” NOWY TARG

PROWADZENIE ZAJĘĆ
Z UNIHOKEJA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

0,00

10 000,00

14.

KLUB SPORTOWY RUTKOWSKI

SPORT TO ZDROWIE – AKTYWNOŚC FIZYCZNA DZIECI
I MŁODZIEŻY JAKO SPOSÓ NA ŻYCIE BEZ NAŁOGÓW

10 000,00

10 000,00

15.

Ochotnicza straż pożarna

Druh MDP szczęśliwy i wolny od uzależnień

0,00

10 000,00

16.

KLUB PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI – KPS
GORCE NOWY TARG

ORGANIZACJA SPORTOWYCH ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH DLA SDZIECI
Z RODZIN DYSFUNKCYJNYCH

8 000,00

10 000,00

17.

Auto Moto – Klub Gorce

Przeciwdziałanie uzależnieniom
 i patologiom społecznym

0,00

5 000,00

18.

STOWARZYSZENIE SPORTÓW MOTOROWYCH MX NOWY TARG

MX NOWY TARG PRZECIWDZIAŁANIA NIEDOZWOLONYM UŻYWKOM

3 000,00

6 000,00

19.

ODDZIAŁ REJONOWY POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW RENCISTÓW
I INWALIDÓW

DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCE PRZECIWDZIAŁAJĄCE UZALEZNIENIOM

3 000,00

5 000,00

20.

CHÓR

 „SREBRNE NUTY”

Śpiew zespołowy jako forma przeciwdziałania depresjom, nałogom, schorzeniom seniorów
i sposób realizacji aspiracji
i pobudzania aktywności psychofizycznej

12 000,00

13 000,00

21.

stowarzyszenie sportowe karate yokozuna

organizacja zajęć karate i samoobrony jako sposób na przeciwdziałanie uzależnieniom

0,00

5 000,00

 

SUMA PRZYZNANYCH DOTACJI

 

181 000,00

265 000,00

§8

Informacja o sposobie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na zadania publiczne w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w roku 2024 oraz o wzorach formularzy: oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy na wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania zadania.

  1. Ogłoszenie zamieszczone zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej, znajdującym się na stronie nowytarg.pl, a także na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta
    ul. Krzywa 1.
  2. Wzory formularzy określa Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów oferty i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057 z późn. zm.).
  3. Formularze są również dostępne w Wydziale Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców, jak i na stronie internetowej Urzędu Miasta nowytarg.pl./zakładka organizacje pozarządowe/.

§9

Burmistrz Miasta zastrzega prawo do:

  1. Odwołania konkursu bez podania przyczyny.
  2. Negocjowania warunków i kosztów realizacji zadania oraz dofinansowania niepełnego zakresu zadania przyjętych w ofertach.
  3. Możliwości wyboru jednej lub wielu ofert w ramach środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań.
  4. Przełożenia terminu rozstrzygnięcia konkursu ofert.

§10

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Otwock: PRZYGOTUJ SAMOCHÓD NA ZIMĘ
Następny artykułPolicja Chorzów: Bezpieczne „Andrzejki”