A A+ A++

Przypominamy o plenerowej konferencji „Bezpieczeństwo w transporcie ciężarowym”, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 12 grudnia, na terenie bazy PKS w Oławie S.A. przy ul. Opolskiej 50. Początek o godzinie 8.00

W spotkaniu wezmą udział policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie – Policja Oława. Podczas spotkania zostaną poruszone takie zagadnienia jak: zasady bezpieczeństwa, obowiązki nałożone w okresie zimowym na właścicieli firm transportowych i kierowców pojazdów ciężarowych oraz sankcje za ich nieprzestrzeganie.

Już wkrótce mogą pogorszyć się warunki atmosferyczne, co zresztą nie jest niczym dziwnym o tej porze roku. Jednak należy pamiętać o zdecydowanym pogorszeniu się warunków drogowych, a w szczególności o tym, że lód i śnieg, spadające z ciężarówek, stanowią ogromne niebezpieczeństwo, mogące doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. Dlatego w trakcie spotkania organizatorzy omówią zasady wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie zimowym, w szczególności przepisy Kodeksu drogowego, dotyczące transportu ciężarowego, a bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Odbędzie się m.in. pokaz kontroli drogowej pojazdu ciężarowego z użyciem luster inspekcyjnych pod kątem zagrożenia, jakie stanowi nieodśnieżanie i nieusunięcie lodu z dachu naczepy, czym można narazić innych uczestników ruchu na szkody, a nawet obrażenia i śmierć. To problem, o którym jest głośno każdej zimy. Zalegający na dachu śnieg, który jest zwiewany przez pęd powietrza, ogranicza też widoczność innym kierowcom. Nie tylko więc horrendalne kwoty mandatów, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek powinien sprawić, aby poświęcić więcej czasu na obowiązek odśnieżenia pojazdu, gdy już zaistnieje taka konieczność.

Policjanci sprawdzą też nadwozie ciężarówki. Skontrolują, czy w badanym pojeździe nie wycieka płyn eksploatacyjny i czy nie jest on uszkodzony. Zademonstrowane zostanie ponadto wykorzystanie rampy służącej do usuwania lodu z dachów naczep ciężarówek.

Zapraszamy dziennikarzy, przedstawicieli firm transportowych oraz kierowców z powiatu oławskiego!

Kiedy? Poniedziałek 12 grudnia, o godz. 8.00
Gdzie? Baza PKS Oława, przy ul. Opolskiej 50

Na zdjęciu – lokalizacja bazy PKS przy ul. Opolskiej 50 w Oławie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLancia Ypsilon zaskakuje liftingiem. Maluch z Polski podbija serca Włochów
Następny artykułMiejska wigilia 2022. Hanna Zdanowska: Wszyscy, którzy się zapiszą, dostaną posiłek