Amerykańscy i chińscy naukowcy na podstawie przeprowadzonych najnowszych badań stwierdzili, że szczepienia przeciw Covid-19 podnoszą ryzyko zaburzeń pracy serca u osób przed 40. rokiem życia. Wyniki pracy naukowców opisano na łamach„American Journal of Preventive Medicine” oraz News Medical Life Sciences.
O problemach z sercem u zaszczepionej młodzieży pisało w sierpniu Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców w artykule pt. „Badania w Tajlandii wykazały problemy z sercem u 29 proc. zaszczepionej młodzieży” przytoczono wyniki badań, według których w Tajlandii prawie troje na 10 dzieci, które otrzymały szczepionkę Pfizera, doświadczyło później skutków ubocznych dotyczących serca. Jak wielokrotnie udowodniono dzieci nie chorują na Covid-19, a jeśli dojdzie do przypadku zachorowania infekcja przebiega bardzo łagodnie.
Publikowane wyniki badań przytaczane przez niezależne środowiska lekarskie i naukowe dowodzą, że nadwyżka ryzyka wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych o szczególnym znaczeniu przewyższała redukcję ryzyka hospitalizacji z powodu COVID-19 w porównaniu z grupą placebo zarówno w badaniach Pfizer, jak i Moderna (2,3)odpowiednio 46 i 6,4 na 10 000 uczestników).
Obecnie kolejne badania potwierdzają możliwość ryzyka chorób serca po przyjęciu preparatów mRNA. „American Journal of Preventive Medicine”, a także m.in. News Medical Life Sciences donoszą, że – szczepionki przeciw COVID-19 oparte na mRNA podnoszą ryzyko zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia u osób poniżej 40. roku życia. – Naukowcy z Saint Joseph Hospital – Chicago oraz ich chińscy koledzy, na podstawie obszernej analizy badań potwierdzili wpływ opartych na mRNA szczepień przeciwko COVID-19 na ryzyko zaburzeń pracy serca u osób przed 40. rokiem życia – czytamy. O wynikach badań naukowców i zagrożeniu informacje można znaleźć także na portalach Medonet oraz Termedia.
– Nasze badanie analizuje dane w celu identyfikacji osób, które mogą być bardziej zagrożone zapaleniem mięśnia sercowego lub osierdzia po szczepieniu przeciw COVID-19 i potwierdza rzadkie przypadki niepożądanych reakcji u dorosłych poniżej 40. roku życia” – informuje dr Chenyu Sun, główny autor badania opisanego na łamach „American Journal of Preventive Medicine.
Rządowi eksperci w Polsce nadal namawiają jednak do szczepień bo, jak przekonują, infekcja koronawirusem jest groźniejsza, a powikłania po szczepionce rzadkie.
Jak czytamy w zamieszczonym na łamach News Medical Life Sciences artykule pt. „Nowa analiza ryzyka zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia po szczepieniu mRNA przeciw COVID-19”, druga dawka szczepionki wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia reakcji sercowo-naczyniowej niż pierwsza dawka. – Zwiększone ryzyko jest związane tylko z mRNA. Podczas gdy mężczyźni są bardziej narażeni na rozwój zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, podatność kobiet wzrasta po szczepionce”. Z badań wynika, że oba schorzenia wynikają w tym przypadku z autozapaleń związanych z reakcją układu odpornościowego – przytaczamy opublikowane w News Medical Life Sciences wnioski.
Szczepień i choroby nie ma na liście
(DK)
Źródło: News Medical Life Sciences, Medonet, Termedia, Życie Częstochowy, Dziennik.pl
Zdjęcie ilustracyjne: Euroimmun Polska
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS