A A+ A++

We Włoszech dojdzie do ogólnokrajowego protestu sprzedawców paliwa, który na przeszło dwa dni odetnie kierowców od możliwości tankowania. Rozpocznie się on dzisiaj wieczorem (dokładnie o 19:00, na stacjach przy autostradach o godz. 22:00), i potrwa do końca czwartku (26.01).

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Ma to związek z decyzją włoskiego rządu, który po wysnuciu podejrzeń w kwestii zawyżania cen paliw przez prywatnych sprzedawców (wynikającego z zakończenia rządowych obniżek ceł na początku roku), wprowadził wymóg, by każda stacja paliw oprócz własnych cen, podawała także uśrednioną cenę krajową. Za niespełnienie obowiązku grożą wysokie kary finansowe.

Unia zmienia przepisy. Polscy kierowcy będą tracić prawo jazdy nie tylko nad Wisłą

Zdaniem związków zawodowych oraz sprzedawców jest to wymóg krzywdzący. Jak twierdzi Giuseppe Sperduto, prezes związku zawodowego Faib Confesercenti, cytowany przez włoską agencję prasową ANSA, przepisy aż nadto obciążają “przeciążone obowiązkami komunikacyjnymi stacje”. Dodatkowo wpływają krzywdząco na wizerunek uczciwych sprzedawców oraz szeroko pojętą konkurencyjność stacji.

Zobacz wideo

Prokuratorzy i włoska agencja antymonopolowa badają podwyżki na stacjach po wielu skargach konsumentów. W związku z podejrzeniami oszustw rząd wystosował specjalny dekret, aby zwiększyć przejrzystość cen paliw oraz powstrzymać spekulacyjne podwyżki m.in. poprzez wymóg podania uśrednionych cen krajowych. Prawdopodobnie wprowadzony zostanie również limit wysokości cen paliw na stacjach przy autostradach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułToruń gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Znamy program niedzielnego Wielkiego Finału
Następny artykuł5 lat więzienia dla rodziców oskarżonych o znęcanie się nad dziećmi