Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle awansowali do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Polski. W ćwierćfinale rozgrywek obrońcy trofeum odprawili z kwitkiem ekipę Trefla Gdańsk.

Obie drużyny niedawno mierzyły w PlusLidze, a górą w Gdańsku niespodziewanie była ekipa Trefla i nasz zespół miał dziś okazję zrewanżować się klubowi z Pomorza. Ten od początku gry pokazywał, że nie zamierza łatwo oddawać pola. Już na początku pierwszego seta goście ustawili skuteczny blok, co momentalnie dało im cztery oczka przewagi. W połowie seta przewaga gdańszczan urosła do pięciu punktów, ale dzięki świetnej passie na zagrywce Olka Śliwki miejscowi doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta (25:21).

Po kilku wyrównanych wymianach w drugiej odsłonie, ponownie do głosu doszli gospodarze. Choć przewaga kędzierzynian nie była miażdżąca, to widać było, że obrońcy trofeum mają mecz pod kontrolą. Nasz zespół wygrał do 22 i był już o krok od awansu do najlepszej czwórki rozgrywek.

Trzeci set był dla rozpędzonej ZAKSY jedynie formalnością. Po kilku minutach nasz zespół miał już pięć oczek przewagi, którą w drugiej części seta jeszcze powiększył. Kędzierzynianie pewnie awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski. W półfinale ich rywalem będzie ekipa Alurony CMC Warty Zawiercie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:22, 25:17).

Fotoreportaż: Michał Natyna