A A+ A++

Od wtorku (14 marca), w godzinach popołudniowych, na moście w Zakroczymiu w ciągu drogi ekspresowej S7 wyłączona z ruchu zostanie jezdnia w kierunku Gdańska. Kierowcy będą korzystać z sąsiedniej trzypasowej jezdni o zmiennych kierunkach jazdy. Na wyłączonej jezdni rozpocznie się jej przebudowa.

Sygnalizatory nad jezdnią wskażą pasy ruchu

Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał jezdnią w stronę Warszawy, w zmiennym przekroju 2+1, co powinno zminimalizować utrudnienia. Analogiczne rozwiązanie wprowadzono już na wysokości Czosnowa w rejonie ul. Pańskiej (Czosnów-Dębina).

Nad jezdnią umieszczone są sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach. Tak jak w tunelu drogowym, wyświetlona zielona strzałka nad pasem ruchu oznaczać będzie możliwość korzystania z niego. Czerwony krzyżyk to zakaz ruchu. W dni robocze, rano w stronę Warszawy będą dostępne dwa pasy ruchu, a po południu odwrotnie, dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. W weekend oraz dni świąteczne liczba pasów ruchu w danym kierunku będzie zależna od szczytów komunikacyjnych.

Codziennie w godzinach 11-12 i 23-24, podczas zmian oznakowania kierunków jazdy, ruch może odbywać się po jednym pasie ruchu dla każdego z kierunków. Na całym tym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 50km/h.

Jak długo będą trwać utrudnienia w związku z przebudową S7?
Utrudnienia na S7 Modlin-Czosnów rozpoczęły się po wejściu na budowę przez wykonawcę i rozpoczęcie prac przygotowawczych. Ponieważ jest to rozbudowa istniejącej drogi, utrudnienia będą do końca trwania kontraktu. W przypadku tej zmiany, z chwilą zakończenia robót na jezdni w stronę Gdańska, ruch zostanie przełożony i rozpoczną się prace na jezdni w stronę Warszawy – poinformowała naszą redakcję Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Koniec kontraktu przewidziany jest w listopadzie 2023 r. W procedowaniu są roszczenia wykonawcy, w których oczekuje on wydłużenia czasu na ukończenie lub dodatkowych środków finansowych (np. z powodu długotrwałej procedury uzyskiwania decyzji ZRID). Termin może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót.

GDDKiA/red.

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpokojnie, to tylko panika
Następny artykułKradli drewno z prywatnego lasu. Teraz grozi im wysoka kara