A A+ A++

W najnowszym projekcie rozporządzenia w sprawie zakazu jest jedna zmiana – nie będzie wolno latać tam, gdzie współczynnik zachorowań na covid-19 przekracza 440 na 100 tysięcy mieszkańców. Dotąd granicą było 90 przypadków.

Zakaz lotów obejmie „lotniska położone na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na covid-19 na 100 tysięcy mieszkańców co do zasady przekracza 440” – głosi projekt najnowszego rozporządzenia w sprawie zakazu lotów, który ukazał się dziś w Biuletynie Informacji Publicznej. Podstawą mają być dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Wcześniej granicą było 90 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. We wcześniejszym projekcie rozporządzenia rząd zapowiadał, że zwiększy współczynnik do 270, ale ostatecznie nie umieścił tego zapisu w dokumencie.

CZYTAJ TEŻ: Rząd uwalnia od zakazu lotów Chicago i Nowy Jork

Przypomnijmy, że aktualnie na liście krajów objętych zakazem lotów znajdują się Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Argentyna, Armenia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Stany Zjednoczone z wyjątkiem stanów Nowy Jork i Illinois. Spod zakazu wyjęte są kraje Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen, a także samoloty wyczarterowane na zlecenie organizatora turystyki.

Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 25 listopada do 8 grudnia.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułNie doczekali się na Ronaldo. Sąd nakazał wypłacić kibicom rekompensatę
Następny artykuł“Promyk” stawia na bezpieczeństwo i rozwój