A A+ A++

Do wtorku, 13 października, obowiązuje ostatnio wprowadzone rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Nowy zakaz lotów obowiązuje od 14 października i ma trwać do wtorku 27 października.

Wielu podróżnych ucieszy informacja, że lista nie obejmuje krajów UE i według deklaracji państw członkowskich nic nie ulegnie w tej zmianie przez najbliższe miesiące. Z listy zniknęła Bośnia i Hercegowina. Nowym państwem jest między innymi Gruzja.

Zakaz lotów do Polski – z których państw samoloty rejsowe nie mogą lądować w naszym kraju?

Według przepisów zakaz obejmuje lotniska położone na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców przekracza 90. Nasz rząd tworzy listę na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control).

Zakaz wprowadzony 14 października obejmuje lotniska położone na terytorium:

12. Zjednoczonych Emiratów Arabskich

26. Republiki Zielonego Przylądka

27. Stanów Zjednoczonych Ameryki

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz nie obejmuje lotów m.in. wykonywanych na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów, realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

W Polsce będą mogły także lądować samoloty startujące “z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2”.

Budowa CPK z unijnych środków? “Lotnisko nie. Drogi, koleje – tak”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułUkraina: Weteran walk z Rosją podpalił się na Majdanie. Mężczyzna jest w śpiączce
Następny artykułCristiano Ronaldo ma koronawirusa. Co z najbliższymi meczami?