A A+ A++

Limanowa. We wtorek (23 maja) klasy II i III technikum architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbyły zajęcia terenowe w ogrodach w Muszynie.

Młodzież mogła zapoznać się z planami i nasadzeniami w ogrodach sensorycznych i biblijnych. Muszyńskie ogrody sensoryczne zaprojektowane są tak, by w zintensyfikowany sposób oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów: węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. 

Oprócz funkcji poznawczej poprzez zabawy edukacyjne pomagają w budowaniu więzi interpersonalnych. Ogrody są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych: wygodne parkowe ścieżki ułatwią spacery, tablice informacyjne poszczególnych stref są dostępne także dla niewidomych (wiadomości w alfabecie Braille’a).

Przewodnikiem po ogrodach był specjalista ds. zieleni miasta i gminy Muszyna inż. Paweł Rogóż. Uczniowie mogli zobaczyć bogatą roślinność wykorzystywaną w przestrzeni miejskiej, a także prace przy zakładaniu kolorowych sezonowych kwietników.

Ogrody Biblijne są adaptacją Objawienia zawartego w Piśmie Świętym i poprzez kompozycje roślin, krajobrazu i instalacji architektonicznych w wyrazisty sposób przekazują artystyczną wizję Słowa Bożego. Ukazują sceny zawarte w Starym i Nowym Testamencie.

W ogrodach można spotkać kompozycje roślin znanych z kart Biblii oraz występujących Jerozolimie lub Palestynie, od średniowiecza zwaną Ziemią Świętą. Muszyńskie Ogrody Biblijne są czwartym i zarazem największym w Polsce tego typu obiektem. Swoją powierzchnią obejmują 1,2 ha i są miejscem szczególnej bliskości z religią.

Natomiast w Krynicy Zdroju młodzież zobaczyła nasadzenie roślinami sezonowymi, a także oglądała niezwykłe rośliny doniczkowe w pijalni wód. Zajęcia pozwoliły usystematyzować wiedzę zdobywaną podczas zajęć zawodowych w szkole. 

Kadra szkoły podkreśla, że trwa nabór do klasy pierwszej po szkole podstawowej do pięcioletniego technikum architektury krajobrazu w ZSTiO w Limanowej. 

(Źródło/fot.: ZSTiO Limanowa)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWirtualne bliźniaki i satelity na straży drzew. Technologie, które ratują planetę
Następny artykułPrzyszłość z polskim napędem