A A+ A++

Całkowicie za darmo i nie dłużej niż w ciągu jednej minuty! Tak można oddać głos w konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.„. O tytuł „Małe jest piękne” walczy Bosmanat w Rewie, który już od roku urozmaica krajobraz tej pięknej nadmorskiej miejscowości. Jest też doskonałą bazą dla żeglarzy, dla których Zatoka Pucka jest wymarzonym miejscem do uprawiania sportów wodnych i rozwijania swoich pasji.

Plebiscyt wystartował 1 kwietnia, a czas na głosowanie upływa 10 maja br. Wśród obiektów, które walczą o tytuł „NAJ” jest Bosmanat w Rewie. Kto już zdążył odwiedzić to miejsce ten wie że warto głosować, a kto nie zdążył jeszcze tam trafić, powinien szybko nadrobić zaległości. 

Bardzo nowoczesna architektura łączy zarazem tradycyjne wartości kaszubskich więzi z morzem. Wyposażenia budynku nie powinien się powstydzić żaden europejski zakątek, do którego zaglądają żeglarze.

Na miejscu działa (i to prężnie) Yacht Club Rewa, który opiekuje się obiektem i sprawia, że tętni on życiem przez cały sezon (rejsy, kursy, regaty, zawody, integracja). Budynek ma też służyć społeczności Rewy i całej gminy Kosakowo.

Głosowanie w plebiscycie nie sprawia problemów. Jest bezpłatne, intuicyjne i nie zajmuje więcej niż 60 sekund. Zagłosuj z całą rodziną i dołóż cegiełkę do zwycięstwa!!! Uwaga: głosować można 1 raz na dobę, liczy się numer IP komputera lub innego urządzenia podłączonego do Internetu.

* Bosmanat w Rewie przy ulicy Koralowej 5 powstał dzięki staraniom samorządu Gminy Kosakowo oraz środowiska żeglarskiego, ze wsparciem funduszy zewnętrznych. Stanowi I etap projektu pod nazwą: „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo – przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Budynek bosmanatu stanowi m.in. nowe zaplecze sanitarne i organizacyjne dla Stowarzyszenia Żeglarskiego, jak również dla innych żeglarzy i mieszkańców wsi. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek zapewnia komfortowe warunki dla żeglarzy – do szkoleń, odpoczynku po regatach czy integracji środowiska związanego
z morzem.
Bosmanat w Rewie to budynek niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej łącznie 171,98m², posiada dwie kondygnacje nadziemne – parter i poddasze użytkowe. Główne wejście znajduje się po północnej stronie budynku. Wiatrołap połączony jest ze strefą komunikacyjną i klatką schodową prowadzącą na poddasze. W strefie komunikacyjnej przewidziano poczekalnię.
Z komunikacji zapewniony jest dostęp do pomieszczenia biurowego, gospodarczego oraz szatni. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne: toaleta dla niepełnosprawnych, toaleta damska (przedsionek, WC, prysznice), toaleta męska (przedsionek, WC, prysznice) dostępne są bezpośrednio z szatni. W pomieszczeniu gospodarczym znajduje się centrala wentylacyjna, piec gazowy kondensacyjny, zlew gospodarczy. Przy pomieszczeniu biurowym znajduje się aneks socjalny wyposażony w zabudowę meblową ze zlewozmywakiem. W pomieszczeniu szatni zainstalowano pralkę oraz suszarkę do ubrań. Drugie wejście do obiektu znajduje się po stronie wschodniej budynku. Na poddaszu użytkowym zaprojektowano salę integracji żeglarskiej wyposażoną w zabudowę meblową ze zlewozmywakiem oraz z wyjściem na taras. Wybudowany bosmanat posiada instalacje wewnętrzne i zewnętrzne takie jak wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, grzewczą, gazową, wentylacji mechanicznej, elektryczną i teletechniczną.
Dodatkowo w ramach inwestycji istniejący dotychczasowy budynek przebudowano
i zmieniono jego użytkowanie na magazyn o powierzchni 30 m² i wiatę śmietnikową o pow. 13,43m². Teren zewnętrzy utwardzono (płytami betonowymi – podjazd, chodniki i dojścia, kostką betonową i płytami betonowymi ażurowymi – miejsca postojowe) i ogrodzono od strony boiska i przepompowni (ogrodzenie wyposażono w furtkę oraz bramę wjazdową). Na terenie zewnętrznym ustawiono trzy maszty flagowe, wiatę rowerową z 7 stojakami na rowery, 3 ławki, 2 kosze na śmieci, 2 donice i tablicę informacyjną unijną typu „żagiel”.

-Reklama –

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChodząc po drewnianej podłodze, możemy generować energię dla domu
Następny artykułTo już 11 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. W ZG zawyją syreny