Zadowalającym debiutem w nowym samochodzie rajdowym mogą pochwalić się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. To właśnie oni, w ostatnich dniach rywalizowali w Rajdzie Sardynii, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Reprezentanci ORLEN Rally Team wygrali klasyfikację WRC2 Challenger.  Zajęli trzecią lokatę na podium w WRC2.

Zawodnicy walczą o kolejne podium w klasyfikacji sezonowej Rajdowych Mistrzostw Świata. W Sardynii zaliczyli dopiero drugi start w roku, po marcowym Rajdzie Meksyku, który był dla nich równie szczęśliwy, albowiem wtedy również wygrali w WRC2 Challenger i zajęli czwarte miejsce w WRC2.

Samochodem, którym załoga ORLEN Rally Team zadebiutował na Sardynii, była Škoda Fabia RS Rally2. Samochód, który przypadł im po raz pierwszy, testowali w trudnych, a także nieprzewidywalnych warunkach. Szybka i bezbłędna jazda zawodników zaowocowała tak dobrymi wynikami.

Kajetanowicz o kolejne punkty powalczy podczas Rajdu Safari, który rozegrany zostanie już w dniach 21-25 czerwca. Miejmy nadzieję, że podzieli wyniki, osiągnięte rok temu, kiedy podczas niezwykle trudnej, afrykańskiej rundy  wygrał w WRC2, zajmując wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.