A A+ A++

Czytaj też: „Nasz pomysł na wzrost to bycie małym”. Zaczynali od gier społecznościowych, stworzyli AI, która motywuje do lepszej pracy

Zapotrzebowanie na programy zapewniające cyberbezpieczeństwo pojawiło się pod koniec 2019 roku, po wybuchu pandemii koronawirusa. Jak wskazuje badanie przeprowadzone 16 marca 2020 roku przez Konfederację Lewiatan, 88 proc. firm przeszło na home office. Pracownicy, wykonując zadania z poziomu domu pośrednio narażali zaś bezpieczeństwo danych swoich firm. Antoni Omondi, CEO i współzałożyciel Sagenso, zwraca uwagę, że często firmy, które na służbowych urządzeniach posiadały zaawansowane rozwiązania technologiczne (antywirusy, firewalle, czy inne systemy, które cyberbezpieczeństwo monitorują), jednocześnie dopuszczały korzystanie przez pracowników z urządzeń prywatnych, wyposażonych w oprogramowanie, którego nie kontrolowały. – Istnieje prawdopodobieństwo, że na prywatnym laptopie, my bądź nasze dziecko, zainstalujemy grę posiadającą złośliwe oprogramowanie. Prześlemy zarażony na naszym komputerze plik przez outlooka i otworzymy hakerom furtkę do infrastruktury firmowej – ostrzega Omondi.

Antoni Omondi, CEO i współzałożyciel Sagenso


Antoni Omondi, CEO i współzałożyciel Sagenso

Zaczęło się od schematu na kartce

Od początku kariery Antoni Omondi i Bartek Kozłowski obracali się w środowisku korporacyjnym. Świadczyli usługi związane z bezpieczeństwem dla takich klientów jak KPMG, firm ubezpieczeniowych czy też produkcyjnych. Kozłowski budował również dział cyberbezpieczeństwa w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Któregoś dnia, podczas rozmowy podjęli decyzję o otworzeniu działalność. I rozpoczęcie pracy na własną bazę klientów:

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że rozwój naszego projektu będzie możliwy jedynie, gdy pozostawimy dotychczasowe obowiązki. Nie wiedzieliśmy jeszcze, jak dokładnie będzie to wyglądało. Mój wspólnik zasugerował „a może stworzylibyśmy wirtualny bezpiecznik?”, czyli coś co zwirtualizuje nas. Po paru dniach otrzymałem od niego schemat rozrysowany na kartce, który był koncepcją, od której wyszliśmy tworząc nasz produkt – mówi Antoni Omondi.

Bartek Kozłowski, współzałożyciel Sagenso


Bartek Kozłowski, współzałożyciel Sagenso

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPędził 163 km/h w terenie zabudowanym. 24-latek stracił prawo jazdy
Następny artykułBłaszczak: w Olecku powstanie nowa jednostka wojskowa