A A+ A++

Portal TVP Nauka pojawił się w sieci w październiku, ale TVP nie promowała tego przedsięwzięcia.  – Telewizja Polska planuje uruchomić portal TVP Nauka w październiku tego roku, a kanał naziemny TVP Nauka w październiku 2022 – informował w lipcu portal Wirtualnemedia.pl Zespół Rzecznika TVP. Przygotowania do uruchomienia kanału trwają. „Wiadomości” TVP1 w środowym wydaniu wyemitowały wypowiedź jego szefa Roberta Szaja na temat sondy, która ma przetestować możliwość zmiany kursu asteroidy zmierzającej w kierunku Ziemi. W tle popularyzatora astronomii pojawiło się logo TVP Nauka.

 

Co można znaleźć na nowym portalu?

Na nowym portalu można znaleźć informacje i ciekawostki ze świata nauki. Zostały podzielone na kategorie: kosmos, technologie, przyroda, medycyna, ekologia, fizyka i chemia, Ziemia, archeologia oraz ekonomia. Na witrynie znajdziemy informacje o „kawie, która może korzystnie wpływać na mózg”, „latającym samochodzie, który odbył swój pierwszy lot” czy „sztucznej inteligencji, która stworzy idealne ziarno”. Nie brakuje materiałów wideo i galerii zdjęć.

Koszt przygotowania oferty programowej i dystrybucji TVP Nauka to 40 mln zł. W ramówce mają znaleźć się programy poświęcone naukom ścisłym, technice, ekologii, medycynie, chemii i fizyce. Wszystko ma być prezentowane w przystępny sposób, aby zainteresować młodych widzów. TVP Nauka w 2022 roku będzie kosztować 23 mln zł, a dwa lata później 40 mln zł. Nie będzie nadawać mniej niż 17 godzin na dobę. Magazyny popularnonaukowe, filmy dokumentalne, telenowele dokumentalne i poradniki obejmować będą do 63 proc. ramówki, a publicystyka nie mniej niż 7 proc.

Prezes TVP marzy o kanale motoryzacyjnym

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski zdradził, że nowości będzie więcej. – Mnie osobiście marzy się kanał motoryzacyjny i TVP Muzyka. To wszystko ludzie będą mieli za darmo dzięki nowym możliwościom po refarmingu (przyp. red. zwolnieniu pasma na rzecz 5G i przejściu na DVB-T2), ale też dzięki nowemu dekoderowi, który spozycjonuje właściwie ofertę Telewizji Polskiej. To będzie bardzo korzystna zmiana dla Polaków, ale wymaga jeszcze dużych prac i wsparcia pewnych rozwiązań przez państwo – tłumaczył Kurski.

Kanały TVP Muzyka i TVP 4K z treściami rozrywkowymi mają wystartować także jesienią 2022 roku. Wcześniej Telewizja Polska uruchomi naziemno-internetową platformę cyfrową.  W latach 1997-1998 TVP była nadawcą kanału muzycznego Tylko Muzyka z polskimi teledyskami. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała wówczas nadawanie stacji tematycznych przez TVP za nielegalne. Kanał zniknął więc z rynku. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWellman, Prokop, Drzyzga i Kempa w specjalnym odcinku „Milionerów” (wideo)
Następny artykułOdsłona „afery mailowej” z Telewizją Polską w tle: „Nie ma co im robić dobrze. Izolacja”