A A+ A++

W pierwszej serii konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, która zostanie przeprowadzona w systemie KO, reprezentanci Polski zmierzą się ze znanymi i utytułowanymi rywalami. Najtrudniejsze zadanie czeka Aleksandra Zniszczoła – jego przeciwnikiem będzie lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Austriak Stefan Kraft.

Wtorkowe kwalifikacje do zawodów na skoczni Bergisel wygrał Słoweniec Anże Lanisek przed Kraftem i Japończykiem Ryoyu Kobayashim. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Stoch, któremu skok na odległość 123 metrów dał 12. miejsce. Miejsca w drugiej dziesiątce wywalczyło jeszcze trzech naszych skoczków – Paweł Wąsek (122 metry i 14. miejsce), Piotr Żyła (123 metry, 16. pozycja) i Maciej Kot (123,5 metra, 18. miejsce). Do konkursu głównego awansował jeszcze Aleksander Zniszczoł, który miał 49. wynik (112,5 metra).

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar Dawida Kubackiego! Polak bez kwalifikacji

Niemiłą niespodzianką kwalifikacji jest brak awansu Dawida Kubackiego. 33-letni zawodnik, zwycięzca ubiegłorocznych zawodów w Innsbrucku, uzyskał tylko 108,5 metra i był dopiero 52.

W pierwszej serii środowego konkursu, która zostanie rozegrana w systemie KO (skoczkowie będą rywalizować w parach, zwycięzca wywalczy awans do rundy finałowej, przegrany odpadnie, o ile nie znajdzie się w gronie pięciu “szczęśliwych przegranych), nasi reprezentanci trafili na mocnych przeciwników. Stoch zmierzy się z 39. w kwalifikacjach Norwegiem Johannem Andre Forfangiem. Rywalem Żyły będzie Niemiec Pius Paschke (35. miejsce), aktualnie trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a Kot stoczy walkę o drugą serię z innym niemieckim skoczkiem, czwartym w “generalce” Karlem Geigerem (33. miejsce).

Najtrudniejszego przeciwnika będzie miał Zniszczoł, który w przedostatniej parze pierwszej serii będzie rywalizował z Kraftem, liderem PŚ i drugim zawodnikiem w wtorkowych kwalifikacji.

Na mniej renomowanego rywala trafił Wąsek – 24-letni zawodnik klubu WSS Wisła zmierzy się z Francuzem Valentinem Foubertem (37. w kwalifikacjach).

Konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku rozpocznie się w środę o godzinie 13:30.

Pary 1. serii zawodów w Innsbrucku, w których zobaczymy reprezentantów Polski (w nawiasie miejsce zawodnika w kwalifikacjach):

Maciej Kot (18.) – Karl Geiger (33.)

Piotr Żyła (16.) – Pius Paschke (35)

Paweł Wąsek (14.) – Valentin Foubert (37.)

Kamil Stoch (12.) – Johann Andre Forfang (39.)

Stefan Kraft (2.) – Aleksander Zniszczoł (49.)

GW, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCertyfikacja PZPN. Akademia GKS Jastrzębie ze srebrną gwiazdką
Następny artykułOd dziś kursuje nowa linia autobusowa