A A+ A++

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Jagodzianki” w Bliźnie stroiki przygotowały już na początku grudnia wraz ze swoimi dziećmi.

W świeżo wyremontowanej świetlicy, pod okiem Ewy Schabowskiej z Rzeszowskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej RARR w Rzeszowie, uczyły się tworzyć bożonarodzeniowe stroiki z orzechów, żołędzi, szyszek, wstążek, koralików i brokatu.

Instruktorka podpowiadała, z czego zbudować podstawę stroika i jak planować konstrukcję dekoracji, by była trwała.

Demonstrowała też zasady posługiwania się pistoletem do kleju na gorąco, by nie poparzyć sobie palców.

Efekt bezpłatnych warsztatów „Kreowanie i promocja produktu lokalnego” to 15 stroików. Autorem najmniejszego jest przedszkolak Błażej Jeleń.

Wy też, zamiast kupować, możecie stworzyć stroiki z tego, co macie pod ręką. Nadają się do tego gałązki drzew iglastych, bibuła, kolorowe folie i wstążki.

Jako podstawa mogą służyć gąbki do układania bukietów, do nabycia w kwiaciarniach i sklepach, można wykorzystać też plastikową podstawkę do kwiatka albo kawałek deseczki. Ozdoby łatwo przykleją się do nich dzięki pistoletowi na klej w sztyfcie.

Inną techniką jest wiązanie gałązek, suszonych kwiatów i innych ozdób za pomocą cienkiego drutu miedzianego lub grubych nici czy sznurka.

Do stroika warto dodać świece, kolorowe ozdoby choinkowe. Można dołączyć mniejsze lub większe bombki, kokardy.

Warto poświęcić wieczór na te przygotowania do Bożego Narodzenia. To integruje rodzinę, pozwala uwierzyć w siebie. I co ważne, nawet jeśli własnoręcznie wykonany stroik nie jest perfekcyjny, to na pewno będzie niepowtarzalny.




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajlepsze gry strategiczne 2021 roku – wybór redakcji
Następny artykułCzęstochowskie24: Nowe rozwiązania od 2022 roku