A A+ A++

21 grudnia 2012 roku w sieci zawrzało. Południowokoreański artysta Psy potrzebował zaledwie pięciu miesięcy, aby jego teledysk do utworu Gangnam Style odtworzono miliard razy, ustanawiając tym samym nowy rekord youtube’owych wyświetleń. Mimo iż od debiutu teledysku minęła blisko dekada i Psy miał mnóstwo czasu, aby poprawić ten wynik, Gangnam Style nie jest już liderem na liście najpopularniejszych materiałów wideo w serwisie Google. Wypadł nawet z pierwszej dziesiątki i uplasował się na jedenastej pozycji.

Dziś mamy nowego rekordzistę. Na początku 2022 roku pobito kolejny rekord, który doskonale pokazuje, jak na przestrzeni ostatniej dekady zmieniła się rola, jaką YouTube pełni w społeczeństwie. Film Baby Shark stał się pierwszym materiałem, który zanotował 10 miliardów wyświetleń:

Teledysk autorstwa Pingfong zdystansował konkurencję. Drugi na liście najpopularniejszym materiałów YouTube’a teledysk do utworu Despacito został otworzony „zaledwie” 7,7 miliarda razy, a wspomniany już Gangnam Style otwiera drugą dziesiątkę z wynikiem 4,3 miliarda wyświetleń. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znajdziemy jedynie jeden materiał nagrany przed utworem Psy, a w pierwszej piątce najstarszy materiał powstał w 2015 roku.

Baby Shark przetarł szlaki dla innych produkcji dla najmłodszych, gdyż dziś aż 6 spośród 10 najpopularniejszych materiałów z YouTube’a to filmy stworzone z myślą o młodych odbiorcach. W ostatnich latach doszło do zmiany pokoleniowej w grupie najwierniejszych użytkowników platformy. Ale choć piosenki dla dzieci zaczynają odgrywać coraz większą rolę w serwisie, jednego rekordu Psy jeszcze długo nie uda się pobić. Utwór Psy przez 1689 dni utrzymał tytuł najpopularniejszego nagrania dostępnego w YouTubie. Obecny rekordzista w momencie pisania tego artykułu zajmuje pierwszą pozycję na liście przez 437 dni.

Jesteśmy na Google News – Obserwuj to, co istotne w popkulturze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOtwarty konkurs ofert w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w 2022 r – organizacja imprez sportowych.
Następny artykułZestawienie przyznanych dotacji w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2022 roku zadanie pn. “Organizacja czasu wolnego oraz wspomaganie procesu powrotu do zdrowia osób i rodzin dotkniętych problemem alkoholowym”.