A A+ A++

YouTube wycofuje jeden ze swoich najdłużej działających formatów reklam. „Overlay ads”, czyli nakładki reklamowe przestaną wyświetlać się w oknach filmów od kwietnia.

fot. depositphotos.com

Nakładki reklamowe należą do najstarszych formatów reklam dostępnych na YouTube. Poziome bannery, które pojawiają się w trakcie wyświetlania filmu, okazały się również… najbardziej irytujące. Opinię tę podziela sam zespół YouTube. Serwis postanowił więc zrezygnować z wyświetlania przestarzałego formatu reklamowego – teraz również na komputerach.

Od 6 kwietnia 2023 r. nakładki reklamowe nie będą już wyświetlane w YouTube, aby poprawić wrażenia widzów i przesunąć ich zaangażowanie na skuteczniejsze formaty reklam na komputery i urządzenia mobilne – wyjaśnia serwis.

Z czasem Overlay ads na komputerze stały się mało skuteczne i zostały wyparte na przykład przez kilku- i kilkunastosekundowe reklamy pre-rolls wyświetlane przed rozpoczęciem filmu. Niedawno serwis przeprowadził również testy ad pods, czyli bloków wielu reklam wyświetlanych przed filmem jedna po drugiej. W ramach eksperymentu przed rozpoczęciem wideo wyświetlały się nie dwie, ale pięć reklam o łącznej długości około 30 sekund.

YouTube zapewnia, że testy nowych formatów powstają w celu zwiększenia satysfakcji widzów poprzez skrócenie przerw na reklamy przy jednoczesnym zapewnieniu korzyści twórcom i reklamodawcom.

Zdaniem YouTube, brak nakładkowych reklam nie wpłynie znacząco na przychody większości twórców, którzy odtąd będą mogli korzystać z bardziej opłacalnych, nowych formatów. Ponadto z początkiem lutego serwis rozpoczął program, w ramach którego będzie dzielił się z twórcami przychodami z reklam wyświetlanymi pomiędzy filmikami.

PS. YouTube uruchamia Creator Music

Twórcy na YouTube mogą dodawać do swoich nagrań licencjonowane popularne utwory, jednocześnie nie tracąc możliwości zarabiania na tworzonych filmach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska aktorka atakuje Jana Pawła II. “Miał obsesje na punkcie seksu”
Następny artykułWe Francji trwają strajki. “Ścisk, chaos i frustracja”