A A+ A++

Horror “Czarny piątek” miał opowiadać historię kilku influencerów, którzy postanawiają wybrać się na wspólny wyjazd za miasto. Na miejscu okazuje się, że muszą mierzyć się z nieoczekiwanymi skutkami globalnego ocieplenia. Sprzęty elektroniczne oszalały – czytamy w opisie.

https://youtube.com/watch?v=F8QPnx8W1Pg

Jaś Kapela w “Czarnym piątku”

Główne role w filmie zagrali znani ze świata nowych technologii influencerzy: Kinga Kujawska, Żaneta “Shiianah” Łojas, Piotr “Ziemniak” Latała oraz Karol “Hutson” Hutny. Demonicznego recepcjonistę kurortu zagrał natomiast Jaś Kapela, pisarz, poeta i publicysta, który napisał też scenariusz “Czarnego piątku”.

Sam byłem zdziwiony, że x-kom mi złożył taką propozycję. Kiedy ich zapytałem, czemu akurat ja miałbym napisać ten scenariusz, odpowiedzieli, że ich zdaniem mamy bardzo podobne poczucie humoru i estetyki. Hehe. I to bardzo miłe, że z zasady bezduszne korporacje potrafią docenić taką antykapitalistyczną twórczość jak moja – komentuje Jaś Kapela, autor scenariusza “Czarnego piątku”.

Film powstał na terenie Forest Escape, czyli pokoju zagadek na świeżym powietrzu.

X-kom przeprasza za angaż Jasia Kapeli

Premiera horroru “Czarny piątek” zaplanowana była na czwartek 25 listopada. Film miał zostać wyemitowany na kanale YouTube x-komu około godziny 23:40, jednak jego premiera została odwołana 

–  Zaplanowana na czwartkową noc premiera filmu „Czarny piątek” została odwołana. Powodem tej decyzji jest błędny wybór, przez nas, jednego z uczestników projektu. Decyzja o zaangażowaniu Jasia Kapeli była nieprzemyślana i niepoparta wystarczającą analizą. Działania i idee, które prezentuje Jaś Kapela, są sprzeczne z wartościami naszej firmy i stanowczo się od nich odcinamy. Obiecujemy, że wprowadzimy zmiany, które uniemożliwią wystąpienie podobnej sytuacji w przyszłości. Bierzemy odpowiedzialność za nasz błąd. Przepraszamy – podano w komunikacie firmy X-kom.

Popełniliśmy błąd na etapie analizy – powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy x-kom Kamil Szwarbuła.Dodał, że komunikacja sklepu z okazji Black Friday nadal będzie miała motyw przewodni horroru, jedyna zmiana to wycofanie emisji “Czarnego piątku”.

– Mój horror okazał się tak strasznie antykapitalistyczny, że aż zakazany – podsumował na Twitterze Jaś Kapela.

W środę Jaś Kapela opublikował wpis atakujący Straż Graniczną, nawiązujący do sprawy Barbary Kurdej-Szatan. – ej, ja też obrażam @Straz_Graniczna prawie codziennie i nikt mnie nie zwalnia – napisał publicysta.

Jaś Kapela sporą popularność zyskał po udziale pod koniec maja br. w „Hejt Parku” na Kanale Sportowym. Kapela starał się bronić opłaty reprograficznej, mocno krytykowaną przez prowadzącego Krzysztofa Stanowskiego. Pod koniec rozmowy Kapela wziął od Stanowskiego 700 zł za udział w programie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPaweł Wójcik za Katarzynę Hałat rzecznikiem prasowym Grupy Azoty „Puławy”
Następny artykułApple ostrzega potencjalne ofiary Pegasusa. Komunikat dostali aktywiści z Ugandy, Salwadoru, Tajlandii i prok. Ewa Wrzosek