W piątek 6 maja na plaży miejskiej w Ostródzie nad jeziorem Sajmino odbyły się VI Policyjne Zawody w Biegu Wytrzymałościowo-Przełajowym.

Zawody skierowane były do policjantów i pracowników cywilnych ostródzkiej komendy, członków NSZZP Ostróda, PKS MAZURY oraz osób zaproszonych do udziału.
Na linii startu biegu stanęło 12 osób: 9 mężczyzn oraz 3 kobiety.
Trasa zawodów biegła wokół jeziora Sajmino 3 kilometrową ścieżką rekreacyjną. Zawodnicy mieli za zadanie przebiec jak największą liczbę okrążeń w nieprzekraczalnym czasie 120 minut.
Przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem zasad wszelkich bezpieczeństwa i obsługą wykwalifikowanego ratownika.
Zawody podzielone zostały na dwie kategorie open: mężczyźni oraz kobiety.

Mężczyźni:

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Kamil Głogowski z KPP Ostróda. W 106 minut przebiegł 7 pełnych okrążeń jeziora, co daje 21 pokonanych kilometrów. Za nim, z różnicą 5 minut uplasował się Marcin Brzózka (KPP Ostróda). Trzecie miejsce w tej edycji należy do Marcina Bertla z KP Morąg, który pokonał dystans 6 okrążeń.

Kobiety

W kategorii kobiet pierwsze miejsce z zeszłorocznej edycji obroniła Agnieszka Anfulecka. Jako jedyna ze startujących kobiet przebiegła pełnych 6 okrążeń w policyjnym „hard” biegu. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczka PKS MAZURY startowała nie będąc w pełni sił. Dystans ten pokonała w 103 minuty.
Drugie miejsce zajęła Anna Siniakiewicz z KPP Ostróda a na trzecim miejscu podium uplasowała się Małgorzata Polak także z KPP Ostróda.