A A+ A++

Nowinka w Galerii Arsenał. W lecie w przestrzeni galerii przy ul. Mickiewicza otwarta zostanie wystawa, której kuratorować będą… dzieci. Z Kolekcji Galerii Arsenał wraz z artystką Jaśminą Wójcik wybiorą najciekawsze dzieła, znajdą w nich coś, co je łączy, połączą prace wedle pewnego klucza. Ale nim się to stanie – galeria szuka młodych kuratorów, otwiera nabór i zaprasza na warsztaty.

Praca nad wystawą potrwa od lutego do maja. Galeria zaprasza kandydatów na młodych kuratorów tak:

– Jeśli masz co najmniej 10 lat, lubisz pracę w grupie, masz swoje zdanie, jesteś ciekaw/a sztuki XX i XXI wieku, jesteś gotowa/y na trwające kilka miesięcy spotkania, to zgłaszaj się koniecznie! Warsztaty pracy nad wystawą dziecięcą rozpoczną się w lutym i potrwają do maja. Razem z Jaśminą Wójcik – reżyserką, artystką, edukatorką, założycielką „Gazety Dzieci” – będziemy poznawać i wybierać prace, rozmawiać z nimi (także bez słów), szukać związków z naszym regionem (Białymstokiem, Podlasiem, naturą, puszczą, sąsiadami, granicami). Przestrzeń wystawy wymyślimy i zaprojektujemy wspólnie z Maciejem Siudą (humanistą, projektantem, architektem). Zagościmy w przestrzeni całej galerii przy Mickiewicza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWodzierady. Raport jakości wody przeznaczonej do spożycia na terenie gminy
Następny artykułOgłoszenie Starosty Piaseczyńskiego o podaniu do publicznej wiadomości informacji o zamiarze ograniczenia, w drodze decyzji sposobu korzystania z nieruchomości położonej w obrębie 0029 Ruda, gm. Tarczyn, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 53/9