Wysokie piąte miejsce zajął w Mistrzostwach Polski Juniorów zapaśnik Akademii GKS Bełchatów, Mateusz Osowski. – Czuję mały niedosyt, ponieważ do medalu zabrakło niewiele – przekonuje trener sekcji zapaśniczej, Andrzej Olczyk.

Mateusz Osowski rywalizujący w kategorii wagowej 130 kg stoczył w Poznaniu cztery walki. Pierwszą z Krzysztofem Cieślakiem (MGLKS Wiatr Wołów) przegrał, by wygrać w dwóch kolejnych na przewagi punktowe. Najpierw z Kamilem Kurkiem (LKS Znicz Chęciny) a następnie Damianem Kryjerem (GKS Armaty Stoczek Łukowski).

Ostatni sukces pozwolił mu zawalczyć w „małym finale” o brązowy medal. Niestety po zaciętej walce musiał uznać wyższość Jakuba Siemińskiego (SKS Unia Swarzędz), co pozwoliło mu uplasować się na piątym miejscu. – Turniej uważam za udany, choć jest mały niedosyt, ponieważ do medalu zabrakło bardzo niewiele. Jednak jak ma to miejsce po każdym ważnym turnieju, trzeba wyciągnąć wnioski i trenować dalej – wyjaśnia trener zapaśnika, Andrzej Olczyk.

Akademia GKS Bełchatów w dalszym ciągu prowadzi otwarty nabór do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w dniach poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 17 – 18. Duet trenerski sekcji zapaśniczej stanowią Andrzej Olczyk i Janusz Włastowski.

źródło i zdjęcia: Fundacja Akademia GKS Bełchatów