A A+ A++

Przyjmuje się, że wysoki sezon najmu mieszkań przypada na sierpień-wrzesień, czyli gorący okres poszukiwań mieszkań na wynajem przez studentów. Jednak podobnie jak lato, które nie kończy się precyzyjnie 22 września wysoki sezon najmu kończy się w poszczególnych latach nieco wcześniej lub nieco później.

Autor: housemarket.pl 13 października 2021 14:32

Kiedy wiemy, że kończy się lato? Gdy spadają temperatury, gdy drzewa zaczynają zrzucać liście, gdy musimy wyciągać z szaf kurtki i szaliki. Choć i te mierniki nie są zbyt precyzyjne – nie wszystkie gatunki drzew zrzucają bowiem liście w tym samym czasie. Z kolei jedni ludzie są bardziej, a drudzy mniej ciepłolubni i nie wszyscy czują potrzebę wymiany odzieży na jesienną przy tej samej temperaturze powietrza.

A co zwiastuje zakończenie wysokiego sezonu najmu? W najmie nie istnieją narzędzia typu termometr lub wskazówki natury typu drzewa zrzucające liście na zimę. Moment zakończenia boomu na najem może wcale nie być oczywisty, zwłaszcza dla osoby posiadającej jedno czy dwa mieszkania na wynajem czy dla obserwatorów rynku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Opiekując się w sposób ciągły i stały ponad 7 tys. mieszkań, mamy okazję nieco baczniej przyglądać się procesowi najmu. Dzięki dużej bazie nieruchomości, dysponujemy coraz większymi bazami danych, coraz dokładniejszymi narzędziami badawczymi. Jesteśmy takimi meteorologami najmu – mówi Natalia Muturi, prezeska zarządu Mzuri oraz Mzuri Investments. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFacebook w opałach
Następny artykułProtestujący pracownicy ochrony zdrowia zaprosili premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie