Wisła Sandomierz przegrała 0-4 (0-2) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w meczu derbowym 8. kolejki III ligi, gr. IV.

Wiślacy ten mecz derbowy przeciwko KSZO 1929 Ostrowiec Świętorzyski zaliczą chyba do jednych z najgorszych we własnym wykonaniu. W 12. minucie goście zdobyli gola. Matheus Camargo ładnym zagraniem za plecy obrońców Wisły podał do Kostiantyna Czernija. Strzał Ukraińca obronił Sebastian Ciołek, jednak dobitka była już skuteczna. Wiślacy sporadycznie próbowali atakować bramkę rywala, jednak Nicolai Solodovnicov otrzymywał nieprecyzyjne podania od kolegów z zespołu. Tymczasem w 19. minucie KSZO zdobył drugiego gola. Przed polem karnym Adrian Dziubiński podał do Kamila Bełczowskiego. Były piłkarz Wisły nie zmarnował okazji i precyzyjnym strzałem trafił do siatki.

W drugiej połowie zespół KSZO mając kontrolę nad grą i korzystny wynik nieco bardziej skupił się na obronie, co z kolei stwarzało okazje do ataków dla wiślaków. W 54. minucie po szybkiej akcji Solodovnicov trafił w boczną siatkę. Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu drugiej części meczu Bełczowski drugi raz zdobył bramkę. Skrzydłowy ostrowczan otrzymał piłkę ze środkowej strefy boiska. Pozostawiony bez opieki ograł jeszcze Ciołka i umieścił futbolówkę w bramce. W końcówce spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego znakomitą okazję miał jeden z piłkarzy Wisły, jednak z bliskiej odległości skutecznie interweniował bramkarz gości. W kontrataku po dalekim podaniu za plecu defensorów sandomierzan Czernij po ograniu Ciołka ustalił wynik rywalizacji.

17 września 2022, 16:30 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-4 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Kostiantyn Czernij 12, 90, Kamil Bełczowski 19, 61

Wisła: 33. Sebastian Ciołek – Dariusz Partyka, 99. Marcin Sudy, Włodzimierz Krajewski (85 Mateusz Peda), Jakub Janik – Bartłomiej Cichoń (65 Filip Stępień), Jakub Kałaska, Jakub Persak (85 Jakub Bruzda), Szymon Kuzior (65 Sebastian Sprawka), Jewhen Trojanowśkyj (77 Igor Wódz) – 9. Nicolai Solodovnicov.

KSZO: 1. Jakub Burek – 2. Radosław Sylwestrzak, 19. Damian Mężyk, 4. Matheus Camargo, 15. Jakub Cukrowski (74, 47. Paweł Zdyb) – 11. Dariusz Brągiel (84, 80. Ołeksij Majdanewycz), 14. Fabian Burzyński, 21. Michał Nawrot (64, 77. Franciszek Lipka), 29. Adrian Dziubiński (85, 16. Tomasz Persona), 10. Kamil Bełczowski (74, 5. Jakub Pawlik) – 8. Kostiantyn Czernij.

żółte kartki: Kuzior, Sprawka – Lipka, Pawlik.

sędziował: Bartosz Pałetko (Kraków).

W zespole KSZO zagrali byli piłkarze Wisły – Kamil Bełczowski, Dariusz Brągiel, Fabian Burzyński i Damian Mężyk.

źródło: własne