A A+ A++

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a za jego brak grożą poważne kary. OC w każdym towarzystwie obowiązuje w takim samym zakresie i gwarantuje podstawową ochronę w razie wystąpienia szkody. Nie warto więc przepłacać i przy wyborze polisy kierować się jak najniższą ceną. Udało Ci się znaleźć tańsze OC? Zobacz, co zrobić, aby zmienić dotychczasowego ubezpieczyciela.

Kiedy można wypowiedzieć umowę OC?

Standardowe ubezpieczenie obowiązuje przez okres 12 miesięcy. Po tym czasie zostaje przedłużone automatycznie, jeżeli kierowca nie zdecydował się na zmianę ubezpieczyciela. Przywiązanie do jednej firmy i kontynuowanie w niej polisy nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem. Konkurencja na rynku jest spora, dlatego towarzystwa starają się przyciągnąć do siebie klientów, oferując atrakcyjne warunki współpracy. To wiąże się z dużym prawdopodobieństwem, że w innej firmie znajdziesz lepszą ofertę niż ta, którą aktualnie posiadasz. Zmienić dotychczasowego dostawcę OC możesz jednak tylko w określonych sytuacjach:

  • kończy się termin obowiązywania aktualnej polisy,
  • doszło do wykupienia podwójnego ubezpieczenia,
  • stałeś się właścicielem auta z opłaconym OC.

Nie możesz więc zrezygnować z usług zakładu ubezpieczeń z dnia na dzień, gdyż znalazłeś korzystniejszą opcję polisy. Możesz to zrobić jedynie w powyższych sytuacjach.

Jak zmienić ubezpieczyciela?

Zerwanie współpracy z aktualną firmą ubezpieczeniową musi się odbyć na określonych zasadach. W tym celu należy spełnić warunki formalne i dostarczyć niezbędne dokumenty. Jak wypowiedzieć umowę OC? To nic trudnego, a cała procedura ogranicza się do złożenia pisma. Musi ono zawierać takie informacje, jak:

  • datę i miejscowość,
  • dane osobowe,
  • adres zamieszkania,
  • numer rejestracyjny i markę pojazdu,
  • numer polisy ubezpieczeniowej,
  • powód wypowiedzenia umowy.

Po sporządzeniu i podpisaniu dokumentu, możesz go wysłać tradycyjną pocztą lub złożyć w formie elektronicznej przez internet. Musisz to zrobić jeszcze przed końcem trwania aktualnego OC, aby nie doszło do automatycznego przedłużenia umowy.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę OC?

Zanim zdecydujesz się na wypowiedzenie umowy, sprawdź jakie oferty mogą Ci zaproponować inne towarzystwa. W tym celu możesz skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym lub samodzielnie sprawdzić dostępne opcje w internecie. Aby to zrobić, warto skorzystać z kalkulatora online na stronie https://rankomat.pl/. Po wypełnieniu formularza narzędzie wygeneruje wyniki z propozycjami polis od najpopularniejszych towarzystw. To pozwoli Ci przeanalizować warunki współpracy w poszczególnych firmach oraz cenę OC. Sporym udogodnieniem jest fakt, że możesz od razu wykupić nowe ubezpieczenie i załatwić niezbędne formalności przez internet. To znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż zawieranie umowy u agenta, gdyż do ceny OC nie są doliczone koszty pośrednictwa. Ponadto klienci online mają szansę skorzystać z atrakcyjnych promocji, które pozwolą Ci jeszcze więcej zaoszczędzić.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDobry start w holenderskim Heerenveen
Następny artykułElektryfikacja linii kolejowej Reda-Hel