BRANIEWO. Za nami druga kolejka Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Jak niemal każda – pełna emocji, zwrotów akcji i niespodzianek.

Już na początek drugiej kolejki Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej doszło do ostrego strzelania. Niestety młodzież z Jogo Bonito nie miała wiele do powiedzenia w starciu ze Słodkimi Snami, chociaż pierwsze minuty nie zapowiadały takiego scenariusza. Początkowo mecz był wyrównany i Słodkie Sny miały problem z wypracowaniem dogodnej sytuacji, ale tylko do czasu. Pierwsza bramka podcięła młodzieży skrzydła, Słodkie Sny dominowały i raz za razem strzelały kolejne bramki by ostatecznie wygrać 7:0.

Nowiny Północne

Drugie spotkanie tej kolejki zapowiadało się emocjonująco, gdyż lider i zwycięzca poprzedniego sezonu – drużyna De Reiger – spotkała się z drużyną Granicy Zagaje, z którą w ostatnich meczach musiała wznosić się na wyżyny swoich umiejętności, żeby wygrać spotkanie. Tym razem jednak Pszczoły pokazały zgranie, umiejętności stricte piłkarskie, a zwłaszcza miały w swoich szeregach Prochnę, który pięciokrotnie umieścił piłkę w bramce rywala. Granica nie miała szans i przegrała 1:6.

Działo się w meczu Oldboys Braniewo z FC 2020, zwłaszcza za sprawą emocjonującej końcówki. Mecz był wyrównany i grany w szybkim tempie, każda z drużyn chciała odnieść zwycięstwo, ale sytuacje pod bramkami – mimo że było ich wiele – były marnowane. Na dwie minuty przed końcem, przy wyniku remisowym, Oldboye przeprowadzili kontrę. Trzech zawodników miało przed sobą praktycznie tylko bramkarza i tej akcji także nie potrafili wykorzystać. Niewykorzystane sytuacje mszczą się, co wykorzystała drużyna FC 2020 i wygrała 2:1.

W czwartym meczu tej kolejki drużyna Apartamentu otrzymała walkowera 5:0 w spotkaniu z Warmią.

Wielu kibiców z ciekawością czekało na pierwsze spotkanie sezonu drużyny z Elbląga FC Inazuma Team. Niestety – z dużej chmury mały deszcz, goście mieli problemy z dojazdem i stawili się w 5-osobowym składzie, co spowodowało, że nie byli w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki z Talent Team, która zagrała w przewadze jednego zawodnika. Porażka Elblążan 0:10.

Ostatnie 30 sekund zadecydowało o zwycięstwie Mundurowych nad Benficą Klisino. Mundurowi byli zdecydowanymi faworytami i wydawało się, że nie będą mieli problemów z pokonaniem rywala. Jednak to już oni od pierwszej minuty musieli się bronić przed młodzieżą z Benfici, która strzeliła pierwszą bramkę w 7 minucie. Mundurowi kontratakowali i doprowadzili do remisu. Mundurowi zmobilizowali się i jeszcze do przerwy udało im się wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie młody, ambitny zespół Benfici doprowadził do wyrównania, 2:2.

Stróże prawa razili zwłaszcza brakiem skuteczności. Mimo utraty bramki jeszcze do przerwy Mundurowym udało się osiągnąć zdecydowaną przewagę i wyjść na prowadzenie. Druga odsłona była podobna. Brak skuteczności Mundurowych i strzelona bramka samobójcza doprowadziła do remisu i nerwowej końcówki. Gol młodego Grabowskiego dał jednak wymęczone zwycięstwo Mundurowym 3:2.

W tej kolejce doszło także do rozegrania meczu zaległego z pierwszej kolejki, Mundurowi pokonali FC Inazuma, 10:0.

3. kolejka BALPN rozgrywana jest już dzisiaj (5 października), od godziny 17:00, na orliku „Zatoki”.