Wisła Sandomierz zremisowała 2-2 (0-1) z Avią Świdnik w meczu 15. kolejki III ligi, gr. IV. Drużyna ze Świdnika prowadziła po pierwszej połowie. W drugiej części Wisła po golach Mirosława Kmiotka i Kamila Bełczowskiego objęła prowadzenie, jednak gospodarze zdołali wyrównać.

Zespół Avii lepiej rozpoczął spotkanie. W 17. minucie po akcji Kamila Oziemczuka gola strzelił Wojciech Białek. Druga połowa należała do wiślaków. Zaledwie pięć minut po rozpoczęciu Krzysztof Zawiślak został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym, za co arbiter podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą “jedenastki” został Mirosław Kmiotek. Kwadrans potem sandomierzanie objęli prowadzenie. Po złym wybiciu piłki przez Andrzeja Sobieszczyka akcję golem zakończył najskuteczniejszy w tym sezonie w Wiśle – Kamil Bełczowski. Niestety drużyna gości cieszyła się z prowadzenia zaledwie pięć minut. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu Damian Szpak wyrównał. W doliczonym czasie akcję meczową mieli wiślacy. Niestety Marcin Sudy trafił w poprzeczkę.

17 października 2020, 15:00 – Świdnik
Avia Świdnik 2-2 Wisła Sandomierz
Wojciech Białek 17, Damian Szpak 70 – Mirosław Kmiotek 50 (k), Kamil Bełczowski 65

Avia: 12. Andrzej Sobieszczyk – 5. Rafał Dobrzyński, 88. Roman Mykytyn, 3. Rafał Kursa, 23. Dawid Niewęgłowski – 17. Patryk Drozd, 9. Krystian Mroczek (82, 4. Arkadiusz Górka), 24. Paweł Uliczny, 20. Kamil Oziemczuk (66, 14. Eryk Ceglarz), 10. Bartosz Mroczek – 11. Wojciech Białek (66, 7. Damian Szpak).

Wisła: 12. Adam Polit – 18. Mateusz Kuśmierczyk, 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 98. Maciej Kołoczek – 26. Bartosz Klockowski (72, 5. Miłosz Matuszewski), 8. Jakub Siedlecki, 7. Marcin Sudy, 20. Mirosław Kmiotek, 11. Kamil Bełczowski (85, 24. Cezary Charszla) – 17. Krzysztof Zawiślak.

żółte kartki: Kursa, Mroczek – Siedlecki, Wojcinowicz.

sędziował: Artur Szelc (Krosno).